Post thumbnail

Za nami pierwsze starcie w ramach ćwierćfinałów Ultraligi. Wczorajszym wieczorem naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły – Akademia oraz R-SIXTEAM. Ostatecznie po niezwykle zaciętej walce, na którą złożyło się aż pięć map to właśnie Fresskowy i spółka odnieśli zwycięstwo.

Pierwsza mapa upłynęła do początku do końca pod dyktandem Akademia, która po raz kolejny zachwycała swoimi zagraniami, odnosząc tym samym łatwe zwycięstwo. Inaczej sprawy wyglądały w drugiej grze, gdzie podopieczni Avahira zaprezentowali się znacznie lepiej – wyrównując stan serii.

Trzecia gra początkowo także układała się lepiej dla R-SIXTEAM, z czasem jednak to właśnie Akademia po raz kolejny zaskoczyła, przejmując inicjatywę i tym samym odnosząc kolejne zwycięstwo. Czwarta gra dostarczyła wiele emocji, tym razem obserwowaliśmy bardzo wyrównane starcie, gdzie obie formacje potrafił zachwycić i rozczarować. Zwycięzcę poznaliśmy przed 50. minutą, a został nim R-SIXTEAM.

Ostatnia – decydująca gra także nie była nudna i jednostronna. Obie ekipy robiły, co mogły, aby zwyciężyć na ostatniej mapie i zapewnić sobie awans do półfinałów. Ogólnie w spotkaniu lepiej radzili sobie gracze Akademia, jednak ich przewaga nie była znacząca, co pozwalało pozostać R-SiXTEAM w grze. O ostatecznym wyniku przesądził drugi Barona, który pozwolił Akademii domknąć spotkanie i awansować do półfinałów.

Z kolei już dziś obędzie się drugi ćwierćfinał, gdzie do walki staną Szata Maga i Wisła Płock. Planowo starcie rozpocznie się od godziny 17:00, transmisję możecie śledzić na kanale Polsat Games w TV, a także na oficjalnym kanale PG w serwisie Twitch.

fot. Ultraliga/zdjęcie poglądowe