Post thumbnail

Włoska organizacja esportowa Mkers, która posiada własne formacje w takich grach jak: StarCraft, FIFA 19 czy Rocket League została oficjalnie uznana za globalnego ambasadora marki odzieżowej Armani Exchange w ramach nowej umowy sponsoringowej. Marka Armani jest głównym sponsorem koszulki dla zawodników Mkers, co widać na pierwszy rzut oka, bowiem logo popularnej marki odzieżowej umieszczone zostało na przodzie, w najbardziej widocznym miejscu koszulki.

“Współpraca z tak znaczącą marką to doskonała okazja do wzmocnienia naszej podróży w kierunku internacjonalizacji, która rozpoczęła się wraz z pozyskiwaniem światowej sławy sportowców” – skomentował Thomas De Gasperi, współzałożyciel firmy Mkers.

Sama organizacja Mkers cały czas się rozwija, co widać choćby po ciągle przybywających, potężnych sponsorach. W październiku, ubiegłego roku włoska marka podpisała roczną umowę z marką Gillette, koncentrując się przede wszystkim na zawodnikach FIFA. Kilka miesięcy wcześniej firma weszła w partnerstwo z agencją marketingową Infront, która przejęła kontrolę nad obowiązkami handlowymi oraz marketingowymi organizacji z Italii. Jak okazało się po czasie – było to naprawdę dobre posunięcie. Armani Exchange jest marką znaną niemal na całym świecie i ogromnie docenianą w świecie mody.

Warto również wspomnieć, iż prestiżowa marka odzieżowa jeszcze nigdy nie angażowała się w świat esportu, a współpraca z Mkers jest dla nich pierwszym kontaktem ze sportami elektronicznymi. To naprawdę świetne, że nawet tak potężne marki widzą przyszłość w esporcie i co więcej – angażują się w niego.

Kilka słów dodał również Paolo Cisario, dyrektor generalny Mkers: – “Jesteśmy dumni, że byliśmy pierwszym zespołem esportowym wybranym przez tak prestiżową markę, jaką jest Armani Exchange. Jest to nagroda za cały wysiłek, jaki do tej pory włożyliśmy i daje wielką wiarygodność nie tylko nam, ale również inwestorom, którzy wierzyli w nasz projekt oraz także całej włoskiej branży esportowej. Teraz prawdziwym wyzwaniem będzie uzyskanie wymiernych rezultatów ”.

fot. Mkers

Shared by Steemit//@hmura