Post thumbnail

AVEZ Esport pokonuje SKADE! Polacy jadą na lanowe eliminacje do FLASHPOINT!

Marcin Kapusta 17 lutego 2020

AVEZ Esport pokonało bułgarskie SKADE w finale zamkniętych kwalifikacji do FLASHPOINT. Przez to Polacy awansowali na lanowe eliminacje, które odbędą się w Los Angeles!

Niedzielne zmagania zaczęły się od meczu z kazachskim Winstrike, który był bardzo zaciętym spotkaniem. Po wielkim comebacku i wygranej na Vertigo, ekipa MOLSIEGO mogła cieszyć się z wielkiego finału.

Kilka godzin później AVEZ przystąpiło do pojedynku z bułgarskim SKADE w finale górnej drabinki.

Pierwszą mapą zostało Inferno, na którym Bułgarzy dominowali, bowiem zwyciężyli pierwszą połowę wynikiem 13:2. Po zmianie stron, polskiej formacji udało się zabezpieczyć tylko 6 rund, jednak nie udało im się powrócić, przegrywając Inferno wynikiem 8:16.

Na drugiej mapie, czyli Nuke’u Polacy zdominowali pierwszą połowę, wygrywając 13:2. I chociaż potem pojawiły się drobne problemy, AVEZ powstrzymało comeback strony bułgarskiej zabezpieczając Nuke’a 16:9.

Ostateczną mapą zmagań został więc Train, gdzie Ośmiornice początkowo miały spore problemy. Z czasem jednak wygrywali pojedyncze rundy, przez co minimalnie odrobili straty. Zyskali nawet trzypunktową przewagę. Po zmianie stron niesamowite akcje Polaków oraz błędy SKADE, doprowadziły do wygranej strony polskiej wynikiem 16:9.

Eliminacje lanowe do FLASHPOINT odbędą się w dniach 3-5 marca w Los Angeles, w Stanach Zjednoczonych. Oprócz AVEZ zobaczymy tam m.in. Isurus Gaming czy Chaos EC. Pula nagród w eliminacjach wynosi 100 tysięcy dolarów, a dwie drużyny awansują do FLASHPOINT Season 1.

Fot. Kamil Zieliński, AVEZ Esport