Post thumbnail

Blizzard zaskakuje. Nie dwa, a osiem nowych zespołów w drugim sezonie Overwatch League?!

admin 6 września 2018

Dziennikarze z amerykańskiego ESPN zafundowali nam kolejną dawkę rewelacji związanych z drugim sezonem Overwatch League. Okazuje się, że z informacji, do jakich dotarł wspomniany portal, wynika, że w drugiej odsłonie rozgrywek zobaczymy aż osiem nowych zespołów!

Blizzard niewątpliwie odniósł kolejny sukces — pierwszy sezon Overwatch League cieszył się bardzo dużą popularnością. Regularnie rozgrywki śledziło po kilkadziesiąt tysięcy osób, a w szczytowych momentach liczba ta przekraczała 100 tysięcy jednocześnie oglądających.

Stąd też nic dziwnego, że panowie z Blizzarda chcą jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywki, dodajć nowe drużyny. W pierwszym sezonie w akcji mogliśmy oglądać dwanaście drużyn, które reprezentowały poszczególne miasta Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej czy chociażby Chin.

Wstępnie liczba ta miała zwiększyć się do czternastu. Wtedy też zgodnie z informacjami do obecnych już ekip miały dołączyć zespoły z Atlanty i Guangzhou. Jednak jak podaje ESPN, Blizzard diametralnie zmienił swoje plany i w drugiej odsłonie rozgrywek zobaczyć mamy aż… dwadzieścia zespołów.

Tym samym do rozgrywek dołączyłby Paryż, Hangzhou, Waszyngton, Toronto, Vancouver oraz Chengdu. Dodatkowo ma to nie być ostatnie słowo i docelowo Blizzard planuje, aby reprezentacje europy powiększona została docelowo do 4-5 miast. Być może doczekamy się kiedyś zespołu reprezentującego stolicę naszego kraju – Warszawę.

fot. Robert Paul/Blizzard