Post thumbnail

Brendan „PlayerUnknown” Greene opuszcza szeregi PUBG

admin 14 marca 2019

Brendan "PlayerUnknown" Greene powinien być bardzo dobrze znany graczom PUBG, w końcu to on odpowiada za powstanie tego battle royale’a. Dowiadujemy się, że twórca opuszcza dzieło, które nosi jego imię i przenosi się do innego projektu. Tak, "PlayerUnknown" nie będzie dalej pracował przy PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS, ale pozostaje w firmie PUBG Corp.

Jego miejsce zajmie Taeseok Jang, a sam Brendan "PlayerUnknown" Greene zajmie się rozwojem nowej dywizji o nazwie PUBG Special Projects.

"Online experiences and spaces can connect us in ways I only dreamed of when I first sat in front of a computer some 30 years ago, and it is those dreams of connecting others that is driving our work at PUBG Special Projects."

Nowy wydział zajmie się tworzeniem technologii, narzędzi i gameplay’ów oraz odkrywaniem nowych sposób na łączenie przestrzeni growej. Nie wiadomo, czy spod jego ręki powstanie bezpośrednio nowa gra, ale wiemy, że będzie działał w okolicach tego tematu. Jego drogi z PUBG również nie rozejdą się całkowicie, bowiem wciąż będzie piastował stanowisko konsultanta.

Teraz pozostaje po prostu czekać na to, co PUBG Special Projects pokaże światu.