Post thumbnail

Od paru dni branżę esportową obiegły plotki o rzekomym odejściu Pawła “byaliego” Bielińskiego z formacji Virtus.pro. Plotki – plotkami, żyły własnym życiem, niektórzy im zaprzeczali, jeszcze inni dopowiadali… mimo wszystko brakowało oficjalnego potwierdzenia ze strony samych zainteresowanych. Wczoraj po południu ten stan rzeczy uległ zmianie, gdyż 25-latek opublikował na Instagramie pewien komentarz, który potwierdza jego rozstanie się z rosyjską organizacją. 

Już w poniedziałek mogliśmy zauważyć, że w szeregach polskiej drużyny ewidentnie coś jest nie tak, ponieważ Paweł “byali” Bieliński nie wystąpił w obu rozgrywanych przez jego ekipę spotkaniach. Zastąpił go niecieszący się dużą sławą Michał “OKOLICIOUZ” Głowaty, na codzień reprezentujący barwy drużyny EURONICS Gaming. Plotki już wtedy wskazywały na to, iż Bieliński postanowił opuścić skład drużyny, jednak do wiadomości publicznej została podana informacja, że absencja spowodowana była sprawami prywatnymi. 

Byali potwierdził swoje odejście, lecz ta decyzja nie miała nic wspólnego z wydarzeniami jakie miały miejsce podczas wspólnego bootcampu.

Nie możemy dziś stwierdzić kto zastąpi polskiego zawodnika na stałe. W chwili obecnej czasowym zmiennikiem jest OKOLICIOUZ, wraz z którym Niedźwiadki pokonały ex-TDR Gaming w ramach Winners League oraz podzieliły się punktami z Izako Boars w ESL Mistrzostwach Polski. 

Co będzie ze składem Virtus.pro? Czy będzie to tylko kolejna zmiana zawodnika czy też początek rewolucji kadrowej? Wszystko okaże się już w najbliższych dniach!

fot. Starladder