Post thumbnail

Profesjonalny gracz FIFY zbanowany na wszystkie gry od EA!

Maciek Podziomski 25 lutego 2020

 

Dla osób, które regularnie śledzą scenę Fify, spór między EA a „Kurt0411” nie jest niczym nowym. Były profesjonalny regularnie na swoich transmisjach krytykował kanadyjską firmę. Najbardziej popularnym wideo przedstawiającym całą dramę jest splunięcie na logo firmy przez Kurta.

Po pierwszych słowach agresywnej krytyki gracz wielokrotnie otrzymywał ostrzeżenia. Gdy to nie przyniosło oczekiwanych efektów, twórcy FIFY postanowili wykluczyć go z wszelkich profesjonalnych rozgrywek FIFA 20.

Dzisiaj EA wydało oficjalne stanowisko, w którym poinformowali nas o dożywotnim banie dla Kurta na pozostałe gry od ich firmy. Ich zdaniem były profesjonalny zawodnik oprócz agresji skierowanej do ich firmy, namawiał do tego swoich widzów. Kilka godzin po wspomnianej akcji, pracownicy Electronic Arts padli ofiarą ataków hakerskich.

Kurt Fenech broni się i twierdzi, że nie powiedział niczego, na co nie zasługuje EA. Ponadto twierdzi, że firma chciała usunąć jego kanał na YouTubie oraz Twitchu – jego komentarz do tej sytuacji przeczytacie tutaj.