Post thumbnail

Calyx znów powraca! Wystąpi jako stand-in podczas DreamHack Masters Dallas 2019!

admin 26 maja 2019

Kilkadziesiąt minut wcześniej informowaliśmy o powodzeniu Gratisfactiona, któremu udało się uzyskać wizę, dzięki czemu będzie mógł wziąć udział w nadchodzącym DreamHack Masters Dallas 2019. Teraz postanowiliśmy napisać również o problemach z wizą oraz DreamHacku w Stanach Zjednoczonych, lecz niestety zabraknie wątku pomyślności… Problemy podobne do tych Gratisfactiona, zaczęły nękać zawodnika Windigo Gaming – Yanko “blockera” Panova.

Wszystko wskazuje na to, iż blocker nie pokaże się w Dallas, natomiast jego organizacja będzie zmuszona do skorzystania z usług Bugra “Calyxa” Arkina. Turecki zawodnik, który będzie pełnił rolę stand-ina na miejscu 22-latka jest byłym graczem Space Soldiers. Jego poprzednia organizacja została rozwiązana, a wszystko to ze względu na wyniki, które pozostawiały naprawdę wiele do życzenia. Nie znamy dyspozycji Arkina, ponieważ ten nie brał udziału na żadnym oficjalnym turnieju już od ośmiu miesięcy. Zapewne jest to dla niego teraz wielka szansa, by na stałe, czynnie wrócić do esportu i przekonać do siebie jakąś organizację, która zapewniłaby mu nowy dom.

Warto rzec, że Calyx ma za sobą naprawdę spory bagaż doświadczeń, jeżeli chodzi o profesjonalną grę w Counter-Strike’a. Arkin brał udział w wielu dużych zawodach i niejednokrotnie stawał na podium, jak choćby podczas DreamHack Open Austin 2018 czy WESG 2017 Europe Finals.

Windigo jest naprawdę mocną formacją, co zwiększa szansę na pomyślne wystąpienie tureckiego zawodnika w barwach tejże organizacji. Kamen "bubble" Kostadinov i spółka zatriumfowali jeszcze w tym roku podczas World Electronic Sports Games 2018 (to nie błąd! WESG 2018 miał miejsce w marcu bieżącego roku).

Wystąpienie Calyxa po tak długiej jego nieobecności będziemy mogli zobaczyć już w najbliższy wtorek, gdy Windigo zmierzy się z FaZe Clanem. Spotkanie te będzie jeszcze ciekawsze, zwłaszcza dla polskich kibiców, gdyż w barwach FaZe zagra nasz rodak – Filip “NEO” Kubski.

Tak będzie wyglądała ekipa Windigo Gaming podczas DreamHack Masters Dallas 2019:

  • Georgi „SHiPZ” Grigorov
  • Kamen „bubble” Kostadinov
  • Valentin „poizon” Vasilev
  • Viktor „v1c7oR” Dyankov
  • Bugra „Calyx” Arkin – stand-in

fot. DreamHack