Post thumbnail

Counter-Strike bije rekordy popularności! Ile graczy gra w obecnie w CS:GO?

admin 26 stycznia 2020

Counter-Strike kolejny miesiąc z rzędu notuje lepsze wyniki, jeśli chodzi o liczbę graczy. W ostatnich 30 dniach, w strzelanką od Valve, grało średnio ponad 500 tysięcy graczy!

Z miesiąca na miesiąc, kultowa gra od Valve, poprawia wyniki pod względem liczby graczy. Na ten stan rzeczy składa się kilka czynników, takich jak: przejście gry w model free to play, wydanie operacji, czy też sprzyjająco pora roku do grania w gry. Jednak takich wyników jak obecnie, Counter-Strike nie miał nigdy w swojej historii!


fot. steamcharts.com

W ostatnich 30 dniach średnia liczba graczy cs'a wyniosła 503 tysiące. Nigdy wcześniej w historii gra nie zanotowała takiego wyniku. W szczytowym momencie w ostatnim miesiącu w grę grało 817 tysięcy graczy! Jest to niewiele mniej od rekordu, który wynosi 850 tysięcy.

Counter-Strike z każdym miesiącem nie traci na popularności, a statystyki udowadniają, że popularność wciąż rośnie! Jestem niezwykle ciekawy, jak długo utrzyma się taki stan rzeczy, bo przecież kiedyś grę musi dopaść stagnacja. Być może pierwszy spadek zostanie zanotowany tuż po zakończeniu operacji Shattered Web. Póki co twórcy gry mogą świętować kolejny sukces!


fot. ESL | Bart Oerbekke