Post thumbnail

cs_summit 6 zakończone. Jak prezentują się wyniki kolejnego turnieju kwalifikacyjnego do majora?

Michał Zdulski 6 lipca 2020

Wczoraj o północy dobiegły końca finały drugiego turnieju kwalifikacyjnego do majora ESL One, który ma się odbyć w drugim co do wielkości mieście Brazylii – Rio de Janeiro. Szósta edycja cs_summit była podzielona na rozgrywki Europejskie i Amerykańskie. W tych pierwszych wzięło udział aż 16 drużyn z różnych krajów, które walczyły o pulę 125 000$ i aż 2000 punktów rankingowych RMR. Drugie natomiast posiadały już tylko 8 ekip, głównie ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii i trochę mniejszą pulę nagród. W niej za pierwsze miejsce formacje mogły zdobyć 22 000$. Jak przebiegał turniej?

Region Europejski

Faza Grupowa

W obu regionach faza grupowa została podzielona na 4 zespołowe grupy. Zaskoczeniem była na pewno grupa A, w której to GODSENT było formacją przodującą, wygrali zarówno z Mousesport i G2 Esports. Część widzów na pewno była też zaskoczona słabą dyspozycją Faze Clanu, który musiał zadowolić się 3 miejscem w ugrupowaniu D. Tak końcowo wyglądały grupy Europejskich rozgrywek:

GRUPA A

 1. 🇪🇺 Godsent [2/0]
 2. 🇸🇪 Fnatic [2/1]
 3. 🇫🇷 G2 [2/1]
 4. 🇪🇺 Mousesports [0/2]

GRUPA B

 1. 🇫🇷 Vitality [2/0]
 2. 🇩🇰 North [2/1]
 3. 🇪🇸 Moviestar Riders[2/1]
 4. 🇧🇬 FATE[0/2]

GRUPA C

 1. 🇸🇪 NiP [2/0]
 2. 🇩🇰 Heroic [2/1]
 3. 🇫🇮 ENCE [2/1]
 4. 🇩🇰 x6tence [0/2]

GRUPA D

 1. 🇩🇪 BIG [2/0]
 2. 🇪🇺 OG [2/1]
 3. 🇪🇺 Faze [2/1]
 4. 🇫🇷 Heretics [0/2]

Faza Finałowa

W Europejskiej fazie finałowej znalazło się 8 drużyn. Drabnika została podzielona na górną i dolną. Początkowe mecze były raczej jednostronne. OG pokonało North, wygrywając z dużą przewagą drugą i trzecią mapę. Ta sama sytuacja miała miejsce w drugim meczu, gdzie to Vitality wygrało obie mapy wynikami 16:5. Dwa ostatnie mecze zakończyły się w dwóch mapach wygranych odpowiednio przez Fnatic i BIG Clan.

🇪🇺 OG 2:1 🇩🇰 North

🇩🇰 Heroic 1:2 🇫🇷 Vitality

🇸🇪 Fnatic 2:0 🇸🇪 NiP

🇪🇺 GODSENT 0:2 🇩🇪 BIG

Mecze drugiej fazy były już zdecydowanie ciekawsze. W dwóch z nich mogliśmy zobaczyć ponad 50 rund na jednej mapie. Vitality wygrało bowiem z OG 28 do 26. Tą samą drogą poszło GODSENT, które końcowo domknęło swoje spotkanie przeciwko Ninjom w piżamach. W meczu Fnatic przeciwko Heroic każda mapa miała ponad 29 rund, dostarczając widzom dużej dawki emocji.

🇪🇺 OG 0:2 🇫🇷 Vitality [Półfinał górnej drabinki]

🇸🇪 Fnatic 0:2 🇩🇪 BIG [Półfinał górnej drabinki]

🇩🇰 Heroic 2:0 🇩🇰 North [Dolna drabinka]

🇪🇺 GODSENT 2:0 🇸🇪 NiP [Dolna drabinka] 

🇸🇪 Fnatic 1:2 🇩🇰 Heroic [Półfinał dolnej drabinki]

🇪🇺 OG 2:1 🇪🇺 GODSENT [Półfinał dolnej drabinki]

Finały poszczególnych bracketów znowu okazały się bardzo wyrównane. Średnia rund na mapach to 30.5! Oznacza to, że mogliśmy zobaczyć 6 map, które statystycznie kończyły się dopiero w 30 rundzie lub dogrywce. To jednak Francuskie Vitality i międzynarodowe OG okazały się zwycięzcami swoich spotkań. Zespół Zywoo zagwarantował sobie miejsce w finale głównym. Drugiego finaliste wyłoniło dopiero spotkanie pomiędzy Niemcami i podopiecznymi RedBulla, te zakończyło się na korzyść Big Clanu.

🇫🇷 Vitality 1:2 🇩🇪 BIG [Finał górnej drabinki]

🇪🇺 OG 2:1 🇩🇰 Heroic [Finał dolnej drabinki]

🇪🇺 OG 1:2 🇩🇪 BIG [Mecz wyłaniający drugiego finalistę]

W finale europejskiego cs_summit spotkały się dwie znane formacje, które rozegrały już między sobą mecze. Niemiecka formacja na pewno liczyła na rewanż, jednak już na starcie mieli utrudnione zadanie – startowali bowiem z deficytem jednej mapy. Mimo to zdołali wygrać pierwszą mapę wynikiem 16:8. Niestety na wybranej przez przeciwników mapie nie poszło już tak dobrze i Francuska formacja zdobyła de_inferno wynikiem 16:11. BIG Clan nie odpuszczało i ich drugi wybór wpadł w ich ręce. Mieliśmy wynik 2:2 i ostatnią mapę. Był nią de_overpass, który miał zdecydować o końcowej klasyfikacji tego turnieju. Mimo połowy 8:7 na korzyść Vitality to podopieczni Xantaresa zdołali utrzymać nerwy na wodzy i zamknąć to spotkanie wynikiem 16:10, tracąc tylko dwie rundy po stronie atakującej. Wygraną turnieju zapewnili sobie 34,000$ i 2000 punktów rankingowych RMR. Dzięki nim są teraz w stanie powalczyć o występ na Brazylijskim majorze ESL One.

🇫🇷 Vitality 2:3 🇩🇪 BIG
1:0 [brak] 
8:16 [Mirage]
16:11 [Inferno]
10:16 [Dust 2]
10:16 [Overpass]

Region Amerykański

FazaGrupowa

W przypadku rozgrywek Amerykańskich obyło się raczej bez zaskoczeń. Znowu najtrudniejsza okazała się grupa A, z które to Evil Geniuses i Team Liquid zapewniło sobie awans. W drugiej z kolei mogliśmy zobaczyć jedyną formację niepochodzącą z kontynentów Ameryki. To właśnie Australijskie 100 Thieves zajęło pierwsze miejsce, a Gen.G musiało zadowolić się drugim.

GRUPA A

 1. 🇺🇸 Evil Geniuses [2/0]
 2. 🇺🇸 Liquid [2/1]
 3. 🇧🇷 FURIA [2/1]
 4. 🇧🇷 MIBR [0/2]

GRUPA B

 1. 🇦🇺 100 Thieves [2/0]
 2. 🇺🇸 Gen.G [2/1]
 3. 🇺🇸 Cloud 9 [2/1]
 4. 🇺🇸 Chaos [0/2]

Faza Finałowa

W tym regionie w finałach zobaczyliśmy tylko 4 drużyny. System był dokładnie taki sam – podzielony na drabinkę wygranych i przegranych. W pierwszej rundzie spotkała się Australijska formacja 100 złodziei i konie z Team Liquid. To właśnie tym drugim poszło lepiej, dzięki czemu zapewnili sobie awans do finału górnej drabinki. Drugi finalista miał zostać wyłoniony w spotkaniu EG vs Gen.G po raczej jednostronnym meczu to źli geniusze okazali się lepsi. Pomiędzy przegranymi mogliśmy oglądać ciekawy mecz, który na pierwszej mapie miał aż 42 rundy. Jednak de_Vertigo zakończyło się wynikiem 16:13 na korzyść Gen.G i to oni wygrali to spotkanie 2:0.

🇦🇺 100 Thieves 1:2 🇺🇸 Liquid

🇺🇸 Evil Geniuses 2:0 🇺🇸 Gen.G

🇺🇸 Gen.G 2:0 🇦🇺 100 Thieves [Dolna drabinka]

W górnym finale to Evil Geniuses zaskoczyło swojego przeciwnika dynamiczną grą i szybko zakończyło to spotkanie wynikiem 2:0, zapewniając sobie miejsce w głównym finale. Team Liquid zmuszone było do podjęcia teoretycznie słabszego składu Dapsa. Mimo to Gen.G na pewno pozytywnie zaskoczyło swoich fanów i wygrało to spotkanie wynikiem 2:1!

🇺🇸 Evil Geniuses 2:0 🇺🇸 Liquid [Finał górnej drabinki]

🇺🇸 Liquid 1:2 🇺🇸 Gen.G [Mecz wyłaniający drugiego finalistę]

Przyszedł czas na wielki finał. Drużyna Dapsa na pewno miała coś do udowodnienia. Został on przecież zastąpiony przez stanislawa kilkanaście mieśiecy temu. Na pewno napędzało to Gen.G do walki, niestety nieskutecznie. EG rozpoczęło to spotkanie z mapą przewagi nad przeciwnikiem. Mapa wybrana przez ich przeciwników poszła im fenomenalnie i po szybkim 16:4 cieszyli się z prowadzenia 2:0. Na pewno wywołało to pewną presję na ich rywalach, jednak oni się nie poddali. Trzecią potyczką było de_inferno. EG poczuło się pewnie po wygraniu połówki 11:4. Może nieco zbyt pewnie, co pozwoliło Gen.G wrócić do spotkania. Końcowo jednak nieskutecznie, przegrali i tą mapę – tym razem bliższym wynikiem 14:16. W ten sposób źli geniusze zdobyli 22,000$ nagrody i, tak samo jak w przypadku rejonu Europejskiego, 2000 punktów RMR. Dzięki temu są już tylko 100 punktów za Teamem Liquid w ogólnym rankingu.

🇺🇸 Evil Geniuses 3:0 🇺🇸 Gen.G

1:0 [brak]

16:4 [Train]

16:14 [Inferno]