Post thumbnail

Play-offy wiosennego splitu ESL Mistrzostw Polski 2019 startują już dziś. Na pierwszy ogień pójdą ekipy z drabinki przegranych, a więc dziś poznamy dwa pierwsze zespoły, które pożegnają się z krajowymi rozgrywkami.

Indictive Esports vs Katastrofa Awionetki – 18:00 – BO3
W pierwszym spotkaniu dzisiejszego dnia faworytem wydaje się ekipa Bolszaka. W fazie grupowej nie oddawali gier za darmo, a na dolnej alejce "Awionetek" doszło do zmiany i w roli supporta będziemy mogli oglądać Ireneusza "Iluzjonista" Opalińskiego, który ostatni występ na scenie League of Legends zanotował w zeszłym roku. Natomiast w Katastrofie Awionetki występuje dwóch graczy, którzy w ostatnich dniach dostali się do akademii devils.one, a mowa tu o Czajkku oraz Brunessie, którzy pokazali się ze świetnej strony podczas Scouting Grounds.

PRIDE vs Vortex Five – 20:30 – BO3
"Orły" po prostu muszą wygrać ten mecz. Vortex Five nie pokazało nic w fazie grupowej i są głównymi kandydatami do odpadnięcia z ESL MP. PRIDE wykazało poprawę w swojej grze już w ostatnim starciu z Wisłą Płock ale było to za mało aby pokonać "Nafciarzy". Dziś stają przed szansą na drugie zwycięstwo w tych rozgrywkach i kibice nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż gładkie zwycięstwo.

Spotkania możecie obejrzeć na kanale ESL, a wieczór umili nam duet komentatorski w postaci  Michała "Avahira" Kudlińskiego oraz Łukasza "Leo" Mirka.

fot. LVP / Origen ESP