Post thumbnail

Cztery polskie drużyny w akcji – już jutro startują kwalifikacje do Minora IEM Katowice 2019

admin 11 grudnia 2018

Już jutro rusza ostatni etap kwalifikacji do Minora na Intel Extreme Masters Katowice 2019. W sumie w rozgrywkach weźmie udział szesnaście zespołów, z których tylko osiem zapewni sobie miejsce na wspomnianej imprezie. Warto zaznaczyć, że w gronie uczestników znalazły się aż cztery polskie ekipy.

W czasie internetowych kwalifikacji zobaczymy między innymi Virtus.pro, Team Kinguin, X-Kom Team oraz MIKSTURE. W sumie w kwalifikacjach weźmie udział czołówka polskich zawodników ze sceny CS:GO. To jednak nie wszystko, bo poza wymienionymi polskimi formacjami zobaczymy także Heroic, Team Vitality, mousesports, Team LDLC.com, ENCE, FragstersSprout, OpTic Gaming, Space Soldiers oraz North, Windigo Gaming i Valiance & Co.

Jeżeli chodzi o format rozgrywek, to odbywają się one na zasadzie drabinki podwójnych eliminacji. Pierwsze spotkania odbędą się jutro od godziny 11:00. W tym samym czasie do walki staną dwa polskie zespoły – Virtus.pro, które podejmie Team Vitality oraz X-Kom Team, które stoczy bój z mousesports. Natomiast o 14:00 do walki wkroczy MIKSTURA, które podejmie OpTic Gaming. W tym samym czasie Team Kinguin stoczy kosmiczny bój ze Space Soldiers.

Całe wydarzenie potrwa tylko dwa dni, pomiędzy 12 a 13 grudnia. tranmisja ze spotkań będzie dostępna za pośrednictwem dwóch kanałów – TUTAJ oraz TUTAJ. Europejski Minor do IEM Katowice odbędzie się z kolei pomiędzy 16 a 20 stycznia. Zespoły zawalczą o 50$ dolarów w puli nagród, a także dwa miejsca na Majorze IEM Katowice 2019.

fot. DreamHack