Post thumbnail

 

To musiało się wydarzyć. Dosłownie kilkanaście minut temu ostatnia dwójka zawodników Gambit, Mihail "Dosia" Stolyarov oraz Rustem "mou" Telepov zakończyli współpracę z Gambit Esports. Oznacza to, że ze zwycięskiego składu z Krakowa nie pozostało dosłownie nic!

Obaj zawodnicy byli związani z organizacją od stycznia 2016. Przez te trzy lata znacznie przyczynili się do wygrania przez Gambit m.in. Dreamhack Open Winter 2016, Dreamhack Open Austin 2017, ROG Masters 2017 czy najważniejszego turnieju, PGL Major Kraków 2017. W następnym roku , zwłaszcza po odejściu kapitana zespołu, Danylo "Zeus" Teslenki drużyna zaczęła się powoli rozpadać, czego efektem było m.in. zajęcie 20-22 miejsca podczas Faceit Major London 2018 oraz brak awansu na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Według zagranicznych doniesień, zarówno Dosia jak i mou mają w najbliższym czasie dołączyć do chińskiej organizacji o nazwie OneThree, w barwach której obecnie występują m.in. Ke "captainMo" Liu czy Hui "DD" Wu. Portal HLTV donosi również, jako by obaj zawodnicy przebywali obecnie w gaming house OneThree, mieszczącym się w mieście Wuhan.

Oświadczenie rosyjskiej organizacji znajdziecie poniżej:

Zdjęcie