Post thumbnail

Drużyny, które wygrały Majora i rozpadły się

Michał Budzich 16 lutego 2020

Za nami 17 turniejów rangi Major, a kwalifikacje do 18. turnieju tej rangi są już w toku. W historii mieliśmy wiele niespodzianek takich jak zwycięstwo Gambit, finał w wykonaniu Avangar, czy też niespodziewani pretendenci tacy jak Quantum Bellator. Dziś zajmiemy się natomiast dwiema drużynami, które rozpadły się po zwycięstwie Majora.

Gambit Esports – PGL Majora Kraków 2017

Zeus, Dosia, Mou, Adren, Hobbit

Major rozgrywany w Krakowie opiewał w multum niespodzianek. Skład finału był niesamowitym zaskoczeniem, zmierzyły się bowiem w nim drużyny Immortals, oraz Gambit. Po zwycięstwo sięgnęli Ci drudzy, odnosząc zwycięstwo wynikiem 2:1. Ówczesny skład nie przetrwał zbyt długo. W drużynie zaczęły narastać konflikty w związku z pomysłem wyrzucenia z drużyny ówczesnego trenera – kane’a. Na taki scenariusz nie chciał zgodzić się Zeus. W związku z tym Zeus i Kane opuścili zwycięską drużynę. Doświadczony IGL nie musiał długo czekać na ofertę kontraktu i zaledwie miesiąc pózniej dołączył do drużyny NaVi. W miejsce Zeusa dołączył Fitch. Był to początek nieustannych rotacji w składzie. Zmiany miały miejsce co kilka miesięcy, przez co forma była niestabilna, a wyniki nie nawiązywały do rezultatu z Krakowa. Kolejny Major nie poszedł po ich myśli i odpadli na pierwszym etapie zajmując miejsca 9-11.

Gambit zniknęło z esportowej sceny z początkiem 2019 roku. Obecnie Zeus przebywa na zasłużonej emeryturze, Dosia nie posiada drużyny, Adren reprezentuje barwy Virtus.pro,  Mou dołączył niedawno do dużyny Syman, a Hobbbit gra w drużynie Winstrike.

Cloud 9 – Eleague Major: Boston 2018

Stewie2K, Autimatic, Skadoodle, Tarik, Rush

Amerykanie są kolejnym przykładem rozpadu drużyny od razu po zwycięstwie. Zwycięstwo „chmur” po dramatycznym boju z FaZe Clan do dziś jest uznawane za najlepszy mecz w historii Counter – Strike’a. Po majorze w szeregach Cloud 9 zaczęła pojawiać się niepewność, a ich pozycja na scenie zaczęła słabnąć. W związku z tym kilka tygodni po finale Majora nastąpiły pierwsze zmiany. Początkowo zespół opuścił Stewie2K, a niedługo pózniej ten sam los podzielił tarik. Wymieniona wyżej dwójka dołączyła do drużyny MiBR. Podobnie jak w przypadku Gambit, tak i tutaj rozpoczęto okres nieustannych zmian. Przez kilka miesięcy przez drużynę przewinęły się takie nicki jak: FNS. Styko, Flusha, Golden, kioshima i wiele, wiele więcej. Na kolejnym Majorze Cloud 9 zajęło miejsca 12-14 i pożegnali się z turniejem już w pierwszym etapie.

Obecnie Stewie2K reprezentuje barwy Liquid, tarik gra w drużynie Evil Geniuses, Skadoodle nie posiada drużyny, Rush rozpoczyna drogę na szczyt z ekipą Complexity, a Autimatic rozpoczął projekt w drużynie Gen.G.

fot. ESL | Helena Kristiansson