Post thumbnail

Wczoraj świat fanów gier z serii FIFA obiegła szokująca informacja. Po uruchomieniu gry pojawił się komunikat o usunięciu z gry jednej z największych legend piłki nożnej, Marco Van Bastena!

Holender stał się niedawno antybohaterem skandalu, który wstrząsnął holenderską piłką. Były piłkarz m.in. AC Milan podczas studia przed meczem Ajaxu z Heraclesem Almelo, gdy niemiecki trener zespołu z Almelo kończył udzielać wywiadu dla stacji Fox News, krzyknął nazistowskie pozdrowienie "Sieg Heil". A to wszystko po meczu kolejki Eredivisie, która stała pod znakiem walki z rasizmem…

Holender za swoje zachowanie oczywiście przeprosił i wytłumaczył, że był to jedynie żart z słabej znajomości języka niemieckiego dziennikarza Fox news. Sama stacja również zamieściła oświadczenie, w którym przeprasza za zaistniałą sytuację.

Reakcja EA jest bardzo drastyczna, bowiem z dniem dzisiejszym karty ikon Marco Van Bastena zostały usunięte z paczek i nie będzie można już ich trafiać. Jest to pierwszy taki przypadek, gdy karta ikony zostaje usunięta z gry z powodu skandalu obyczajowego.

Co sądzicie o reakcji kanadyjskiej korporacji? Czy takie posunięcie to nie jest przesada? Piszcie w komentarzach!