Post thumbnail

Po blamażu profesjonalnych polskich zawodników Starcraft II w czasie Intel Extreme Masters wreszcie docierają do nas pozytywne informacje. Grzegorz „MaNa” Komincz oraz Mikołaj „Elazer” Ogonowski zaliczyli awans do play-offó chińskiej imprezy.

Elazer swoje zmagania w ramach fazy grupowej zakończył na drugim miejscu grupy D. Polski Zerg pokonał RiSky 2:0, Dragera 2:0, Siorasa 2:0 oraz Hasa 2:1. Co ciekawe, w rewanżowych starciach przeciwko Siorasowi i Dargerowi reprezentant AGO Esports przegrał. Elazer zmuszony był także uznać wyższość Darka, czyli zdobywcy pierwszego miejsca grupy D.

Jeżeli chodzi o MaNe, to Protoss zakończył zmagania grupowe na pierwszym miejscu w grupie B. Zawodnik Teamu Liquid nie poległ w żadnym ze swoich spotkań, pewnie pokonując StriKE'a 2:0, Lobo 2:0, Replicanta 2:0, Lambo 2:0 oraz SouLeera 2:0. Na drugim miejscu w grupie B znalazł się niemiecki zawodnik – Lambo.

Obecnie trwają końcówki zmagań w grupach E, F, G oraz H, które wyłonią ostatnich uczestników 1/16 finału. Pierwsze zmagania w ramach fazy ćwierćfinałowej rozpoczną się już jutro.

fot. WESG