Post thumbnail

Ostatnimi dniami zostaliśmy poinformowani o nowej współpracy pomiędzy Republic of Gamers, a Electronic Sports League. Współpraca dotyczyć będzie jedynie organizowanego przez ESL turnieju – ESL One. ROG będzie oficjalnym dostawcą najnowszych komputerów oraz monitorów dla wszystkich wydarzeń ESL One w bieżącym roku.

Umowa pomiędzy obiema stronami obejmowała turniej ESL One Katowice Dota 2, który odbywał się na Górnym Śląsku oraz obejmuje nadchodzące pięć wydarzeń – w tym zawody CS:GO i Dota 2 w Kolonii, Birmingham oraz Bombaju.

Paul Brewer, starszy wiceprezes ESL ds. Partnerstwa marek, skomentował tę współpracę wyrażając swoje duże zadowolenie w następujący sposób – “Naszym priorytetem jest to, aby zawodnicy biorący udział w ESL One, bawili się na najnowszej generacji sprzęcie, a ROG pomaga nam to osiągnąć.”

Republic of Gamers poza wyposażeniem każdego wydarzenia w wysokiej jakości sprzęt, będzie również wspierać swoimi produktami biura analityków ESL One – m.in. w najnowsze laptopy Strix Hero II czy SCAR II. Ma to na celu ulepszenie oraz poprawienie jakości oraz płynności transmisji rozgrywanych spotkań. Według ustaleń ROG ma również dostarczyć szereg produktów back-office dla ekipy ESL One oraz oficjalnie ma uczestniczyć w każdej imprezie, angażując kibiców.

Skala tego porozumienia jest naprawdę wysoka, a dla obu firm to całkiem ekscytujący krok. Vivan Lien, dyrektor ds. globalnego marketingu gier i dyrektor ds. marketingu w ASUS North America zauważyła, iż “ROG aktywnie działał w esportowej branży gier jeszcze zanim rozkwitł esport, kiedy imprezy LANowe były bardziej proste – i z tego powodu jest to dla nas zaszczytem, że zostaliśmy dzisiaj uznani przez ESL za jedną z najlepszych marek gamingowych, godną wprowadzenia najnowszego i najlepszego sprzętu gamingowego do tegorocznego ESL One. ROG zawsze poświęcał się graczom i oczekujemy z niecierpliwością nowego partnerstwa z ESL jako okazji do wspierania branży gier na skalę międzynarodową.”

Partnerstwo tej skali jest dużym wydarzeniem. Zapewnienie dużej liczby sprzętu, wsparcie oraz uczestniczenie w przygotowaniach transmisji oraz personelu pokazuje tylko ogromne zaangażowanie ze strony Republic of Gaming, co oczywiście dobrze o nich świadczy. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój tej współpracy.