Post thumbnail

Pora na kolejną porcję rewelacji prosto od niezawodnego Jacoba Wolfa z ESPN. Tym razem dziennikarz dotarł do informacji, które wskazują na to, że jeden największych klubów piłkarskich – Paris Saint-Germain zainwestuje w brytyjską organizację H2K.

Według wspomnianego dziennikarza paryski klub jest zainteresowany rozpoczęciem współpracy z H2K. Celem tej współpracy ma być wykup miejsca w przyszłorocznym splicie EU LCS, który pierwszy raz w historii będzie odbywał się na zasadzie franczyzy. Tym samym w sezonie 2019 zobaczylibyśmy efekt tej współpracy, czyli zespół PSG.H2K.

Całość ma funkcjonować identyczne jak współpraca PSG z LGD Gaming w przypadku drużyny Dota 2. H2K zajmie się wszystkim, co związane z funkcjonowaniem organizacji, a także zespołem League of Legends. Z kolei PSG zajmie się kwestią marketingową i zapewnieniem funduszy na miejsce dla swojego nowego zespołu, a także ewentualnymi funduszami na jego rozwój.

Warto także zaznaczyć, że H2K od dłuższego czasu borykało się z problemami finansowymi, w pewnym momencie docierały do nas informacje o tym, że organizacji może nie stać na wynagrodzenia dla zawodników z dywizji League of Legends. Tym samym zainteresowanie się właśnie tą organizacją przez PSG nie powinno nikogo dziwić.

Na ten moment minimalna cena za slot w przyszłorocznych rozgrywkach ma oscylować między 10-12 milionów euro. Natomiast na miejsce w EU LCS 2019 liczy między 24 a 26 zespołów. Wydaje się jednak, że współpraca H2K i PSG idzie w dobrym kierunku i na ten moment jest na etapie uzgadniania formalności z Riot Games, od którego zależy czy zespół będzie mógł wykupić miejsce na przyszłoroczne rozgrywki czy też nie.

fot. baza: Riot Games/ grafika własna