Post thumbnail

Esports Business Cup – Rusza pierwsza w Polsce liga esportowa dla ludzi biznesu!

admin 11 kwietnia 2018

Branża esportowa w Polsce rozwija się niezwykle szybko, co potwierdzają coraz to większe i ciekawsze turnieje, a także ilość powstających organizacji czy półprofesjonalnych drużyn. Jednak jest też coś więcej — mowa tutaj o inicjatywach związanych z esportem, a jedną z nich jest Esports Business Cup.

Od razu uspokajamy — nie, nie jest to żadna nowa w pełni profesjonalna liga, dla najwybitniejszych zawodników. Esport Business Cup to coś zupełnie nowego na esportowym podwórku, jest to amatorska liga, dedykowana miłośnikom gier, którzy kochają rywalizację i wspólnie ze znajomymi chcą się po prostu dobrze bawić.

To nie koniec, bo jak wspomnieliśmy wcześniej — nie jest to zwyczajna liga, bo Esports Business Cup dedykowany jest dla ludzi biznesu, czyli dla pracowników firm i korporacji. Docelowo w lidze ma wystąpić szesnaście zespołów, które zostaną wystawione bezpośrednio przez kierownictwo swojej firmy. Tym samym to dana firma pokryje wpisowe, które według organizatorów ma wynieść 800 pln netto / drużyna.

Co ciekawe, organizatorzy zaznaczają, że w przypadku większego zainteresowania i przekroczenia progu 16 drużyn zostanie uruchomiona specjalna drabinka kwalifikacyjna. Poza tym całość będzie wydarzeniem ogólnopolskim, transmitowanym na żywo, a co najlepsze — finały odbędą się w czasie LAN-a.

Wygrana ma wynieść 20 tysięcy złotych, które zwycięska drużyna przeznaczy na cele charytatywne. Sami zawodnicy nie zostaną jednak z niczym, bo otrzymają cenne nagrody rzeczowe, najprawdopodobniej sprzęt gamingowy.

Zdecydowanie jest to jedna z najciekawszych w ostatnim czasie inicjatyw, a możliwość zabawy w gronie znajomych z pracy i jednocześnie wsparcie organizacji charytatywnej naprawdę zachęca. Dodatkowo jest to szansa na poszerzenie swoich kontaktów biznesowych, co może zaowocować rozwojem naszej kariery zawodowej.

Jeżeli jesteście zainteresowani udziałem to koniecznie odwiedźcie oficjalną stronę Esport Businesss Cup po więcej informacji.