Post thumbnail

Jeszcze wczoraj optymistyczne patrzeliśmy na spotkanie pomiędzy Illuminar Gaming a Outplayed. Zdawało się, że polska ekipa powinna bez większych kłopotów wygrać to spotkanie, tym samym zapewniając sobie awans do fazy play-off European Masters. Niestety realia okazały się zupełnie inne, niż zakładano.

Choć trzeba przyznać, że początek tego spotkania w żaden sposób nie zapowiadał klęski polskiej formacji. Delord i spółka wczesną fazę gry rozgrywali bardzo dobrze, świetnie kontrolowali mapę, a także byli w stanie wypracować sobie przewagę, dzięki dobrej grze na poszczególnych liniach.

Niestety w zasadzie na wczesnej fazie gry się zakończyło, bo dalej było już coraz gorzej – rywal IG błyskawicznie przejął pierwszego Barona, a następnie kompletnie zmiażdżył polski zespół, zyskując olbrzymią przewagę. Pomimo wielu prób powrotu do gry przez Illuminar, to Outplayed w dalszym ciągu dyktowało warunki, ostatecznie wygrywając całe spotkanie.

Tym samym zarówno Szata Maga, jak i Illuminar Gaming odpadają z dalszych rozgrywek letnich finałów European Masters. W związku z tym wielu polskich kibiców może czuć się rozczarowanym, patrząc na sukcesy Illuminar Gaming z pierwszej edycji, gdzie zespół ten zdobył wicemistrzostwo.

fot. ESL