Evil Geniuses pokonuje 100 Thieves w ramach BLAST Premier Spring Series!

Marcin Kapusta 15 lutego 2020

Evil Geniues pokonało 100 Thieves wynikiem 2-0 w ramach BLAST Premier, przez co australijska formacja spadła do fazy Showdown!

100 Thieves spadło do fazy Showdown, gdzie znajdują się: Astralis, Vitality, NiP oraz MiBR.

Pierwszą mapą został Train, który był wyborem Australijczyków, mimo to Dexter i spółka zostali zdominowani przez amerykańską formację. W pierwszej połowie 100 Thieves wygrało tylko trzy rundy, a w drugiej połowie jedną, przez co mecz zakończył się gładkim zwycięstwem Evil Geniuses wynikiem 16:4.

Evil Geniuses rozpoczęło prowadzenie na Nuke 4-1 po stronie terrorystów, jednak 100 Thieves odpowiedziało rywalom, wygrywając cztery rundy z rzędu. Później jednak niesamowite akcję strony amerykańskiej i błędy australijskiej spowodowało, że EG odskoczyło z wynikiem. Sean „Gratisfaction” Kaiwai odpowiedział oponentom 3k z USPS-S, przez co uratował resztę połowy jego drużynie.

Chociaż EG lepiej rozpoczęło spotkanie po zmianie stron, 100 Thieves szukało sposobu na wyrównanie serii. Wygrali parę rund, przez co mecz potrzebował dogrywki. W doliczonych rundach, 3k od Tarika i CeRq’a oraz 4k od Ethana zakończyło dogrywkę wynikiem 19-16, na korzyść strony amerykańskiej.