Post thumbnail

Zawodnicy Splyce mają powody do zadowolenia – zespół ten po dzisiejszym starciu z Excel Esports zalicza swoje szóste zwycięstwo w wiosennej edycji rozgrywek LEC. Tym samym oznacza to, że Humanoid i spółka wskakują na trzecie miejsce w tabeli.

Spotkanie otworzył Kobbe, który zgładził kaSinga zapewniając pierwszą krew na konto Splyce. Excel Esports odpowiedziało po dziesiątej minucie, eliminując Humanoida oraz Norskerena. To jednak nie był koniec, bo przed 13. minutą Excel Esports zaatakował w okolicy smoka, zgarniając aż trzy eliminacje.

W kolejnych minutach Splyce nieco poprawiło swoją sytuację, głównie za sprawą przewagi dwóćh wież, co pozwoliło tej formacji wyjść na prowadzenie pod względem złota, mając nieco ponad dwa tysiące sztuk więcej. Jednak to Excel w 21. minucie zdobyło trzy zabójstwa. W 25. minucie Excel spróbowało podjąć Barona, jednak po utracie swojego junglera na rzecz Splyce musiało się wycofać.

Ostatecznie to Splyce sięgnęło po Barona, jednak wraz z nim nie za wiele zrobiło, bo szybko zespół Humanoida stracił trójkę graczy, co więcej – wraz ze wzmocnieniem Splyce nie było w stanie nawet naruszyć struktur w bazie Excel. W kolejnych minutach gra się uspokoiła i obie ekipy grały na przeczekanie i starał się złapać choć jednego z graczy wrogiej ekipy.

Przełamanie nastąpiło w 39. minucie, kiedy kolejnego Barona zabezpieczyło Splyce. To zapewniło Splyce dwa inhibitory Excel, kiedy Spylce ruszyło na trzeci inhibitor, wtedy Excel zdecydowało się zaatakować, co ostatecznie zakończyło się dla tej formacji klęską. Co dla jednych jest klęską, dla innych jest zwycięstwem, w tej roli byli właśnie gracze Splyce.

fot. LoL Esports