Post thumbnail

Festiwal emocji za nami! Fnatic i NaVi w półfinałach IEM Katowice

Michał Budzich 28 lutego 2020

Ćwierćfinał IEM Katowice 2020 dobiegły końca. Do grona półfinalistów dołączyły drużyny fnatic oraz Natus Vincere.

fnatic – 100 Thieves 2:0 (de_Inferno 19:16, de_Mirage 19:16)

Mecz pomiędzy Szwedami, a Australijczykami był pokazem wielu indywidualnych zagrań. Spotkanie rozpoczęło się od ACE’a flushy w 6. rundzie, a zakończyło znakomitym clutch’em Krimza w sytuacji 1 vs 3. Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku na mapie de_Inferno. Szwedzi, pomimo przegranej rundy pistoletowej, zdołali wyjść na prowadzenie na początku spotkania, którego nie oddali do końca mapy. Pierwsza połówka zakończyła się wynikiem 10:5 na korzyść drużyny Krimza. Po zmianie stron fnatic kontynuowało dzieło zniszczenia i wyszli na prowadzenie 15:9. Wtedy to do zrywu podnieśli się gracze 100 Thieves, którzy doprowadzili do dogrywki. Wojnę nerwów wygrali ostatecznie Szwedzi i to na ich konto trafiła pierwsza mapa.

Kolejną mapą był de_Mirage, wskazany przez fnatic. Tym razem role się odwróciły i to Szwedzi musieli odrabiać straty. Pierwsza połowa została zakończona wynikiem 9:6 na korzyść „złodziei”. Fnatic odrobiło straty i ponownie byliśmy świadkami dogrywki. W doliczonym czasie gry ponownie lepsi okazali się Szwedzi, którzy zakończyli całe spotkanie wynikiem 2:0.

Natus Vincere – Liquid 2:0 (de_Dust II 16:11, de_Mirage 16:13)

Spotkanie, w którym ciężko było wskazać jednoznacznego faworyta. Po jednej stronie NaVi, które po zmianach w składzie jest na fali wznoszącej, a po drugiej skład Team Liquid, którzy zdecydowanie obniżyli loty względem poprzedniego roku. Rywalizacja rozpoczęła się od gry na mapie de_Dust II wybranej przez drużynę S1mple’a. Dzięki znakomitej grze po stronie atakującej NaVi zakończyło pierwszą część gry wynikiem 10:5. Po zmianie stron do głosu doszli Amerykanie, którzy dzięki wygraniu rundy pistoletowej doprowadzili do wyniku 10:9. Wtedy do gry wrócili nasi sąsiedzi, którzy ostatecznie zakończyli grę na tej mapie wynikiem 16:11.

Po krótkiej przerwie gra była kontynuowana na de_Mirage. Pomimo tego, że była to mapa wybrana przez Liquid, to po końcowy triumf sięgnęło NaVi. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 9:6 na niekorzyść Liquid. Po przerwie Amerykanie zaczęli od wygrania pistoletówki, lecz na niewiele się to zdało, ponieważ zaledwie dwie rundy pózniej zostali przełamani przez NaVi. Pod koniec starcia próbowali ponownie wrócić do rywalizacji, lecz ich dorobek punktowy skończył się na liczbie 13 oczek, wynik końcowy to 16:13. W związku z tym NaVi w półfinale zmierzy się z drużyną Astralis.

Pary półfinałowe IEM Katowice 2020:

  • fnatic vs G2 15:00
  • Natus Vincere vs Astralis 19:00

fot. ESL | Bart Oerbekke