Post thumbnail

Fortnite Celebrity Pro-Am: Ninja z pierwszym miejscem, Izak i Friz daleko w tyle stawki!

admin 13 czerwca 2018

Minionej nocy zakończył się od dawna zapowiadany charytatywny turniej w Fortnite, w którym udział wzięło 100 najpopularniejszych streamerów, youtuberów i gwiazd. Łącznie udział w zabawie wzięło 50 zespołów, na których przypadło po dwóch zawodników.

Fortnite Celebrity Pro-Am został zorganizowany przy okazji targów E3, impreza odbyła się na stadionie Banc of California w Los Angeles, a jej pula nagród wyniosła astronomiczne 3 miliony dolarów. Warto zaznaczyć, że całość tej kwoty zostanie przekazana na wybrane przez drużyny cele charytatywne.

Przypomnijmy, że w turnieju brało udział dwóch polaków — Piotr „Izak” Skowyrski oraz Karol „Friz” Wiśniewski. Izak występował w drużynie z DJ'em Drezo, natomiast youtuber Friz grał wspólnie z aktorem Geoffrey Arendem. Niestety żaden z polskich zawodników nie awansował do pierwszej dziesiątki.

ZOBACZ TEŻ: Fortnite oficjalnie zapowiada sezon gier rankingowych

Natomiast jeżeli chodzi o wcześniej wspomnianą pierwsza dziesiątku to tu bez większych zaskoczeń — pierwsze miejsce zajmuje drużyna, w której występował Ninja oraz Marshmello. Tym samym zespół ten zgarnia milion dolarów, który przekażą na cele charytatywne.

Na drugim stopniu podium znalazł się CouRage oraz Kenneth Farled, którzy wygrali 500 tysięcy dolarów. Natomiast na najniższym stopniu podium znalazła się KittyPlays oraz Chandler Riggs, którzy zgarnęli 250 tysięcy dolarów.

W ramach nagrody pocieszenia, 40 zespołów, które nie awansował do top 10 otrzymają po 20 tysięcy dolarów, które również będą mogli przesłać wybranej przez siebie organizacji charytatywnej.