Post thumbnail

Friber z nową drużyną. Szwed oficjalnym zawodnikiem Heroic!

admin 11 maja 2018

Wreszcie wiemy, do jakiej drużyny trafi legendarny gracz CS:GO — Adam "Friberg" Friberg. Okazuje się, że Szwed został oficjalnym reprezentantem zespołu Heroic, w którym do tej pory pełnił funkcję zmiennika.

Przypomnijmy, że Friberg początkowo miał wspomóc Heroic w rozgrywkach ESL Pro League, jak również eliminacji do Kijowskiego turnieju StarSeries i-League S5. Jak widać, współpraca musiała układać się nadwyraz dobrze, a całkiem niezłe wyniki zespołu przekonały ostatecznie włodarzy formacji do zatrzymania 26-latka na dłużej.

Teraz przed nowym zespołem Szweda spore wyzwanie, bo Heroic już wkrótce wystąpi na wielkich finałach ESL Pro League w Dallas, w stanie Texas, USA. Będzie to zdecydowanie bardzo interesujący turniej, gdzie będziemy mogli przekonać się, na co stać friberga i spółkę.

Friberg to legenda CS:GO, zawodnik ten przez pięć lat związany był z Ninjas in Pyjamas, zespołem, z którym triumfował między innymi na ESL One Cologne 2014, DreamHack Summer 2014, DreamHack Masters Malmö 2016 czy chociażby na finałach IEM Oakland w 2016 roku.

Po odejściu z NIP-u Szwed związał się z Amerykańską formacją OpTiC Gaming, z która nie odniósł żadnego ważnego zwycięstwa, poza drobnymi triumfami w lokalnych turniejach kwalifikacyjnych dla regionu Północnej Ameryki.

Teraz może się to zmienić, bo obecny skład Heroic jest niezwykle obiecujący i być może w najbliższej przyszłości będzie to zespół, który powalczy o tytuły na największych Majorach CS:GO. Obecnie Heroic znajduje się w pierwszej dwudziestce najlepszych drużyn rankingu HLTV, plasując się na dwudziestej pozycji.