Post thumbnail

Reprezentanci starego kontynentu w pięknym stylu pokonali Team Liquid w Wielkim Finale Mid-Season Invitational 2019! Jest to pierwsze zwycięstwo drużyny z zachodu na międzynarodowym turnieju organizowanym przez Riot Games od 2011 roku!

G2 Esports 3:0 Team Liquid
Zawodnicy G2 nie mogli wyobrazić sobie lepszego startu. Early game na pierwszej mapie był kompletnie zdominowany przez Capsa i spółkę. Kluczową rolę odgrywał Jankos, który wykazywał się świetnym timingiem i wspierał swoich kompanów w każdym kluczowym momencie. Niesamowitą dominację potwierdza fakt że w 15. minucie spotkania mistrzowie LEC mieli już siedem tysięcy sztuk złota przewagi. Po kilku wygranych walkach reprezentanci Europy zabili Nashora i rozpoczęli natarcie na bazę przeciwnika. Najpierw zdołali zniszczyć dwa inhibitory ale zostali zmuszeni do odwrotu. Na zakończenie jednak nie trzeba było długo czekać bo minutę później gracze G2 wrócili do bazy przeciwnika, zniszczyli trzeci Inhibitor, zabili czterech przeciwników i ostatecznie wysunęli się na prowadzenie w Wielkim Finale MSI 2019!

Druga gra zaczęła się o wiele spokojniej. Nie przeszkodziło to jednak Jankosowi w zdobyciu pierwszej krwi. Przez kolejne minuty oba zespoły grały bardzo bezpiecznie zgarniając wieże i po jednym Górskim Skomu. Oba zespoły szły łeb w łeb aż do 20. minuty, kiedy to G2 wygrało pierwszy znaczący team fight. Mistrzowie Europy poszli za ciosem i wygrali trzy kolejne starcia co poskutkowało zabiciem Barona w 25. minucie. Dwie minuty później G2 obrało sobie za cel dolna alejkę, gdzie najpierw zniszczyli wieżę Inhibitora, a następnie wygrali team fight i już tylko jedna mapa dzieliła ich od tytułu Mistrzów MSI 2019!

Trzecią mapę, G2 rozpoczęło z przytupem. Po względnie spokojnych kilku pierwszych minutach, mistrzowie LEC nagle zaczęli wygrywać na każdej linii, a kamera przemieszczała się ze środkowej alejki na dolna potem na górną aby nadążyć za poczynaniami G2. Wiele o tym pojedynku nie można napisać, gdyż już w 15. minucie Jankos i spółka dysponowali przewagą dziewięciu tysięcy sztuk złota i grę skończyli trzy minuty później w rekordowo szybkiej serii BO5, a tym samym zostali nowymi mistrzami Mid-Season Invitational!

Tytuł MVP otrzymał Rasmus "Caps" Winther, dzięki niesamowitym zagraniom między innymi na Akali czy Irelii.

Oprócz tytułu mistrzów i pucharu, zawodnicy G2 zgarnęli również 400. tys. dolarów. Team Liquid zainkasowało 200. tysięcy, a Invictus Gaming oraz SK telecom T1 otrzymali po 100. tysięcy.

Jest to niesamowite ukoronowanie świetnego sezonu se strony G2 i miejmy nadzieję, że zawodnicy utrzymają formę w letnim splicie, a następnie pokażą to samo na Mistrzostwach Świata.

fot. Riot Games