GG League: X-Kom Team ogrywa ALTERNATE aTTaX w wielkim finale!

admin 18 czerwca 2018

Nie tylko Virtus.Pro notuje rewelacyjny występ na międzynarodowym turnieju. Również X-Kom Team ma powody do radości, bo zespół ten notuje wielkie zwycięstwo w czasie finału GG League. W wielkim finale Polacy pokonali ALTERNATE aTTaX 2:1.

Overpass — ALTERNATE aTTaX 16:6 (14:1, 2:5) X-Kom Team

Pierwsza mapa od początku nie układała się najlepiej dla zawodników z polski. Mieli oni nieprawdopodobne problemy z kontrolowaniem mapy i obroną bombesite'ów. Zawodnicy aTTaX grali za to rewelacyjnie, świetne taktyczne ataki, które raz po razie wprowadzały zamęt w szeregach X-Kom i gwarantowały temu zespołowi zwycięstwo w praktycznie każdej rundzie. To ostatecznie zapewniło ALTERNATE szybki triumf 14:1 w czasie pierwszej połowy.

Po zmianie stron sytuacja nieco się poprawiła, bo X-Kom potrafił zaskoczyć swojego rywala i wygrać aż pięć rund, niestety to nie wystarczyło, bo rywal polaków wyrobił sobie zbyt dużą przewagę w pierwszej połowie. Dlatego też po zwycięstwie w dwóch rundach to właśnie ALTERNATE zwyciężyło pierwszą mapę 16:6.

Mirage — X-Kom Team 19:16 (5:10, 10:5) [4:1] ALTERNATE aTTaX

Po fatalnym Overpassie przenieśliśmy się na Mirage, gdzie początkowo stark i spółka mieli ponownie problemy z zajęciem bombesite'ów ALTERNATE. Niemiecka formacja bardzo dobrze radziła sobie w obronie, co zapewniło im zwycięstwo w pierwszej połowie 10:5.

Sytuacja zmieniła się o 180 stopni w drugiej cześci spotkania. Wtedy to X-Kom radziło sobie znacznie lepiej, zespół ten trzymał przez większość czasu inicjatywę, co też pozwoliło im odrobić straty, a także doprowadzić do remisu, wygrywając 10:5. W dogrywce nie doświadczyliśmy już problemów polaków. Bez najmniejszych przeszkód tecek i spółka wygrali cztery z pięciu dodatkowych rund, co ostatecznie zapewniło im wyrównanie w serii.

Train — X-Kom Team 16:14 (7:8, 9:6) ALTERNATE aTTaX

Ostatnia mapa w tej serii – Train również obfitowałą w emocje. Najpierw pełna dominacja ALTERNATE, które wygrało osiem rund z rzędu, a potem…. przepiękny comeback X-Komu, co ostatecznie pozwoliło im powrócić do gry i doprowadzić do bardzo dobrego wyniku 8:7 z korzyścią dla niemieckiej ekipy.

Natomiast w drugiej połowie X-Kom już nie miało zamiaru odpuszczać i po stosunkowo zaciętej walce udawało im się wyjść na prowadzenie, które utrzymali do samego końca, wygrywając ostatecznie 16:14.

Tym samym to właśnie X-Kom Team zdobywa mistrzowski tytuł GG League, a także zgarnia 50 tysięcy złotych nagrody głównej. ALTERNATE musi zadowolić się drugim miejscem i kwotą 20 tysięcy złotych.

Z kolei na najniższym stopniu podium uplasował się zespół Valiance & Co, który zgarnął 10 tysięcy dolarów. Poza podium znalazły się takie zespoły jak Illuminar Gaming, Team Kinguin, PACT czy Pompa Team. Wszystkie te formacje zgarnęły 2.5 tysiąca złotych. Natomiast na niepremiowanych miejscach znalazło się Codewise Unicorns, Fragsters, PRIDE oraz Vex.eSport.