Post thumbnail

Kilka tygodni temu informowałem Was o doniesieniach Jacoba Wolfa z ESPN, które dotyczyły nadchodzącej wielkiej współpracy pomiędzy H2K-Gaming a jednym z czołowych europejskich klubów – Paris-Saint Germain.

W owym czasie okazało się, że paryski klub planuje zainwestować w brytyjską ekipę, co w efekcie miało doprowadzić do wspólnego wystawienia jednego zespołu w nadchodzącym sezonie EU LCS. Sezonie, który po raz pierwszy w historii funkcjonować będzie na zasadzie franczyzowym.

Teraz jednak sytuacja zmienia się o 180 stopni i Jacob Wolf po raz kolejny zaskakuje. Według jego najnowszych doniesień, które zostały opublikowane na ESPN Esports, wynika, że… Riot Games odrzuciło aplikację H2K-PSG. Tym samym zespół ten NIE pojawi się w sezonie 2019.

To jednak nie koniec, bo do informacji publicznej wypłynęła jeszcze jedna, bardzo ciekawa informacja — okazuje się, że Riot Games skreśliło z listy jeszcze jeden zespół, który obecnie występuje w rozgrywkach. Mowa tutaj o… Splyce. Niestety nie wiadomo, co było przyczyną odrzucenia aplikacji tych dwóch formacji.

Co ciekawe, zgodnie z zasadami H2K oraz Splyce otrzymają rekompensatę od Riot Games z tytułu obecności w obecnym sezonie. Podobnie było w przypadku zespołów NA LCS, które zostały odrzucone po sezonie 2017. Nie wiadomo jednak, o jak wysokich kwotach mówimy.

Pozostaje zadać pytanie – skoro Riot Games odrzuciło ofertę ze strony tak znakomitych formacji, to jak wysokie kwoty są oferowane twórcy League of Legends za możliwość wystawienia swojej własnej ekipy.

fot. Riot Games