Post thumbnail

Były gracz GamerLegion – Hampus „hampus” Poser dołącza do Ninjas in Pyjamas!

21-latek przejmie rolę lidera zespołu i zastąpi Jonasa „Lekro” Olofssona, który został przeniesiony na rezerwę i umieszczony na liście transferowej.

Zmianę w zespole podjął Dyrektor Operacyjny NiP, Jonas Gundersen, wraz z trenerem Bjornem „THREAT” Persem. Ten ruch został uznany za niezbędny do osiągnięcia lepszych wyników i odblokowania kolejnego etapu rozwoju zespołu po kilku mieszanych wynikach.

Lekr0 reprezentował szwedzką drużynę od czerwca 2018 roku, kiedy to zastąpił Williama „Drakena” Sundina i przejął prowadzenie formacji. Jonas poprowadził NiP m.in. do play-offów IEM Major Katowice i ESL One Cologne 2019.

Hampus jest wolnym agentem od marca, gdy GamerLegion zostało rozwiązane. 21-latek połączy drogi z byłymi kolegami, z którymi kiedyś grał pod jednym szyldem. Przykładem jest m.in. nawwk, były kolega z GamerLegion.

Hampus napisał:

Jestem bardzo podekscytowany, że dano mi okazję reprezentowania NiP. Jest to spełnienie moich marzeń. Nie mogę się doczekać, aż zacznę pracować i robić razem wspaniałe rzeczy.

Dyrektor Operacyjny NiP zawarł w oświadczeniu:

Sukcesy i trofea są naturalną częścią dziedzictwa NiP i moim najwyższym priorytetem było zbudowanie e-sportu, który pozwoli nam konsekwentnie rekrutować, rozwijać i utrzymywać najwyższy poziom.

Rywalizacja i walka o wielkie trofea jest w naszym DNA. Chcemy wrócić na najwyższy poziom. Widzimy wielki potencjał w naszym nowym składzie i własnie dlatego jesteśmy teraz w stanie spojrzeć dalej w przyszłość. Chcemy, aby rozwijał się i wiążemy z nim wielkie ambicje.

Lekr0 wykonał doskonałą pracę w NiP, ale czasami zespół musi coś zmienić, pójść w innym kierunku, powodując naturalną zmianę.

Hampus jest niewiarygodnie ambitny i pracowity, ma stanowcze podejście, które z pewnością wzmocni to, co już robimy. Udowodnił, że jest niezwykle utalentowanym zawodnikiem i kapitanem, i jesteśmy pewni, że skorzysta z okazji, aby sprawdzić się na najważniejszych turniejach pod szyldem NiP.

Obecny skład Ninjas in Pyjamas wygląda następująco:

  • 🇸🇪 Tim „nawwk” Jonasson
  • 🇸🇪 Simon „twist” Eliasson
  • 🇸🇪 Fredrik „REZ” Sterner
  • 🇸🇪 Nicolas „Plopski” Gonzalez-Zamora
  • 🇸🇪 Hampus „hampus” Poser
  • 🇸🇪 Bjorn „THREAT” Pers (trener) 
  • 🇸🇪 Jonas „Lekr0” Olofsson (rezerwa)

 

Fot. Ninjas in Pyjamas