Post thumbnail

Dziś dowiedzieliśmy się, że Rogue zdecydowało się na spore zmiany w swoich obu drużynach – tej walczącej o Mistrzostwo Europy w LEC oraz tej zmagającej się na polskiej scenie w rozgrywkach pierwszego sezonu Ultraligi.

Wraz z tymi informacjami dowiedzieliśmy się, że po raz pierwszy w historii na polskiej scenie pojawi się zawodnik z Korei Południowej. Mowa tutaj oczywiście o Kime „Proficie” Jun-hyungu, który został odsunięty od głównego składu drużyny. Choć ta decyzja wydaje się kontrowersyjną, to musimy się z nią pogodzić. W związku z tym, że jest to historyczny moment dla całej polskiej sceny esportowej League of Legends postanowiliśmy przybliżyć wam sylwetkę tego niebywale utalentowanego koreańskiego toplanera.

Profit to zawodnik pochodzący z Korei Południowej, 23-latek swoją karierę rozpoczął w 2014 roku, kiedy to zawarł pierwszy kontrakt z Bigfile Miracle, jednak w organizacji tej spędził jedynie cztery miesiące. Następnie Profit trafił do Young Glory, czyli drużyny, która dwukrotnie walczyła o awans do wiosennych rozgrywek LPL na 2016 rok.

Niestety oba podejścia nie powiodły się i po pewnym czasie Profit opuścił zespół, otrzymując propozycję współpracy od… SK Telecom T1, czyli na tamten czas absolutnie najlepszej drużyny na świecie. Będąc w tej ekipie, Profit wywalczył 3-4 miejsce w czasie KeSPA Cup 2016, a także pierwsze miejsce w czasie fazy zasadniczej LCK 2017 Spring.

Wtedy też przygoda Profita z SKT T1 zakończyła się i był to moment przełomowy tego zawodnika – Profit przeniósł się do Europy i dołączył do Ninjas In Pyjamas, zostając reprezentantem tej ekipy w letnich rozgrywkach EU LCS 2017. Wtedy też drużyna Koreańczyka wywalczyła piąte miejsce, trafiając do relegacji, gdzie następnie przegrała z FC Schalke 04 0:3, tracąc szansę na awans do wiosennej rundy EU LCS 2018.

Po przygodzie z NIP-em Profit nie pozostał długo bez drużyny, bo znalazł zatrudnienie na rok 2018 w ROCCAT. Profit wspólnie z ROCCAT fazę zasadniczą w rundzie wiosennej zakończył na miejscu 5-6, po porażce w rundzie play-off 0:3 ze Splyce. Z kolei w serii letniej ROCCAT zmagania zakończyło oczko niżej, bo na siódmej pozycji.

Po roku 2018 EU LCS odeszło w niepamięć i pojawiło się LEC. Dodatkowo ROCCAT opuściło rozgrywki, co sprawiło, że Profit pozostał bez drużyny. Z ofertą jednak odezwało się Rogue, które szukało zawodników do swojej nowej drużyny. Na takową ofertę przystał Profit i tutaj docieramy do tego momentu, gdzie Rogue w LEC ma osiem porażek, a Profit zostaje przeniesiony do drużyny akademii, a jego miejsce w głównym składzie zajmuje Finn.

W taki oto sposób doszło do sensacyjnej sytuacji, gdzie w polskich rozgrywkach zobaczymy pierwszego w historii koreańskiego zawodnika.

fot. LoL Esports/