Post thumbnail

Chet „ImAPet” Singh został zwolniony z roli trenera Evil Geniuses!

Niedawno DBLTAP napisało informację o tym, jakoby Chet miał opuścić amerykańską formację. Doniesienia potwierdziło HLTV, a kilka minut później zostało to oficjalnie ogłoszone.

23-letni szkoleniowiec opuszcza formację po rzekomym konflikcie z Peterem „stanislaw” Jarguezem i Tarikiem „tarik” Celikiem. Ostatni raz na serwerze widziany był w piątek, kiedy to CeRq i spółka musieli uznać wyższość Liquid w 11 sezonie ESL Pro League.

ImAPet jest częścią zespołu od prawie dwóch lat, kiedy dołączył do NRG eSports w maju 2018, po odejściu z OpTic Gaming. W zeszłym roku pomógł zespołowi wygrać ESL One New York oraz StarSeries i-League Season 8. Ponadto na Majorze StarLadder w Berlinie podopieczni Cheta doszli do półfinału.

Amerykanie rozpoczęli rok 2020, zajmując trzecie miejsce w swojej grupie na BLAST Premier Spring Seris – przez co niestety spadli do etapu Showdown. Rozczarowującym występem dla EG było IEM Katowice 2020, gdzie uplasowali się ostatecznie na 9/12 miejscu.

W dłuższym wpisie na Twitterze ImAPet przyznał, że jego stosunki ze stanislawem i tarikiem były zawsze napięte i ujawnił, że naciskał na zmiany kadrowe.

Nie jest tajemnicą, że moje stosunki ze stanislawem i tarikiem były absolutnie przerażające. W drużynie było dużo hipokryzji na temat pewnych przekonań kulturowych i poglądów na temat gry. Poglądy zmieniały się dosłownie każdego dnia. Miałem swoje zmiany, których chciałem dokonać i w końcu do nich nie doszło i oto jesteśmy.

Skład Evil Geniuses wygląda następująco:

  • 🇺🇸 Tarik „tarik” Celik
  • 🇺🇸 Vincent „Brehze” Cayonte
  • 🇨🇦 Peter „stanislaw” Jarguz
  • 🇺🇸 Ethan „Ethan” Arnold
  • 🇧🇬 Cvetelin „CeRq” Dimitrov

 

Fot. twitter.com/EvilGeniuses