Post thumbnail

Izako Boars Triumfuje na Serbskim turnieju Winner of the Future!

admin 24 grudnia 2017

Jeszcze kilka tygodni temu o Izako Boars nie wiele pozytywnego było słychać. Zespół Piotra „Izaka” Skowyrskiego po mniejszych i większych zawirowaniach ze swoim składem ostatecznie wyszedł na prostą i odrazu wyruszył na podbój Serbskiego turnieju „Winner of the Future”, gdzie rozpoczęli walkę o pulę nagród wynoszącą 4 tysiące dolarów.

Jak informował was dwa dni temu PefriX, Izako Boars ku zaskoczeniu wszystkich pokazał wyższość nad swoimi rywalami i bez większych problemów awansowało do półfinałów. Wygrywając najpierw z zespołem bruto500 na mapie Mirage 16:4, a następnie tocząc walkę w play-offach z Psychoactive, jednak i ten przeciwnik nie był straszny dla Polskiej formacji, która rozgromiła go 16:2.

Minionej nocy Izako Boars rozegrało mecz przeciwko drużynie Squared o awans do wielkiego finału turnieju. Był to zdecydowanie najcięższy jak dotąd pojedynek stoczony przez zespół z Polski, spotkanie odbyło się w systemie Bo3 na mapach Nuke, Train oraz Mirage.

Polacy bardzo dobrze rozpoczęli pierwszą mapę, całkowicie dominując swoich rywali i nie pozwalając im na przejęcie inicjatywy. Szybkie i zdecydowane ataki po stronie atakującej, a także perfekcyjne i skrupulatne kontrolowanie mapy po stronie broniącej zagwarantowało, że to właśnie Izako Boars wygrało pierwszą mape 16:5.

Drugą mapa był train. Tam zawodnicy Squared pokazali się ze znacznie lepszej strony, co prawda początkowa faza meczu była stosunkowo wyrównana i obiecująca dla Polaków, szczególnie potwierdzał to fakt, że grając po trudniejszej stronie – atakującej, zdobyli aż 8 rund. Jednak po zmianie stron Squared znalazło sposób na defensywę Izako Boars i od tamtego momentu wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do samego końca. Ostatecznie druga mapa trafiła na konto rywali Polaków, którzy wygrali 12:16.

Trzecią mapą był Mirage, tam Izako Boars czuło się jak ryba w wodzie, wygrywając pierwszą połowę 12:3. Po zmianie stron przeciwnicy Polaków powoli odrabiali straty, jednak ostatecznie to Izako Boars zdobyło cztery brakujące rundy i odesłało swoich rywali do domu, samemu awansując do wielkiego finału.

W wielkim finale przeciwnikiem Polaków była Serbska drużyna DKISS, z którą Izako Boars miało zmierzyć się w systemie Bo3 na mapach Cache, Mirage oraz Cobblestone. Pierwszą mapa –  Cache, była wyborem gospodarzy, którzy zaskoczyli Polski zespół bardzo dobrą, zespołową grą i szybkimi rotacjami, które niejednokrotnie zmyliły naszych rodaków. Po bardzo wyrównanej potyczce, to Izako Boars cieszyło się z pierwszej wygranej mapy 16:14.

Druga mapa również była niezwykle wyrównana, praktycznie gdy jedna z drużyn zdobywała runde, natychmiast druga odpowiadała. Sytuacja to utrzymywała się aż do drugiej połowy, gdzie w pewnym momencie Izako Boars skutecznie zdobywało coraz to większą przewagę, która w szczytowym momencie wynosiła 15:11, przerażeni wizją porażki Serbowie postanowili przycisnąć i dzięki temu zdobyli trzy kolejne rundy doprowadzające do wyniki 15:14. Na szczęście Izako Boars stanęło na wysokości zadania i zdobyli ostatnią, decydującą rundę, która zagwarantowała im zwycięstwo na turnieju.

Gratulujemy!