Post thumbnail

Jeszcze dwa dni temu informowaliśmy was, że według jednego z zagranicznych serwisów – H2K Gaming mają czekać daleko idące zmiany w składzie na sezon 2018. Wtedy też rewelacje te były traktowane jako zwyczajne plotki, których w tym okresie nie brakuje. Niestety, plotki okazały się jak najbardziej słuszne, gdyż wczoraj odejście z zespołu ogłosiło aż trzech zawodników.

Ostatnie dwa dni na długo zapadną w pamięci fanów H2K. Wszystko zaczęło się poniedziałek wieczorem, kiedy to pr0lly – obecny trener H2K, poinformował o zakończeniu współpracy z obecną organizacją. Tym samym poinformował o tym, że przenosi się do LCS NA, gdzie otrzymał ofertę od organizacji 100 Thieves.

Pro0lly spędził w H2K Gaming ponad trzy lata, przez ten czas osiągnął wiele sukcesów, jak dwukrotny występ na Worlds 2015 i Worlds 2016. Nie bez powodu był uznawany za jednego z najlepszych trenerów w Europie.

Decyzja Pr0lly’ego nie była przypadkowa, zapadła ona zaledwie dzień przed wygaśnięciem kontraktów z pozostałymi zawodnikami. Co prawda jeszcze tego wieczoru nic nie wskazywało na to, że z H2K odejdzie więcej osób, jednakże następny dzień pokazał, że była to zaledwie cisza przed burzą.

Wczoraj doszła do nas kolejna zaskakująca, a zarazem smutna informacja, ikona Polskiego LoL’a – Marcin „Jankos” Jankowski, po ponad dwuletniej współpracy z H2K Gaming, zdecydował się nie przedłużać kontraktu i poszukać zupełnie nowego pracodawcy.

Zaledwie kilka godzin później, dotarły do nas informację o odejściu kolejnych dwóch czołowych zawodników z H2K Gaming – Andreia „Odoamne” Pascua oraz Fabiana „Febivena” Diepstratenia. Obaj zawodnicy również zdecydowali się nie przedłużać kontraktów z obecną formacją i także poinformowali, że są otwarci na jakiekolwiek oferty na przyszły sezon rozgrywek LCS.

Najbardziej zaskakujący jest fakt, że Andrei „Odoamne” Pascu po ponad trzech latach żegna się z Brytyjskim zespołem. Wielokrotnie mówiono o tym, że Odoamne to symbol H2K Gaming i jego najwierniejszy zawodnik. W końcu jako jedyny przetrwał aż cztery rotacje zawodników. Jeszcze w 2014 roku Odoamne oraz Febiven zaczynali wspólnie przygodę z H2K Gaming, jeszcze w okresie gdzie zespół występował w Challenger Series. Po jego zakończeniu Febiven trafił do Fnatic, gdzie wywalczył kilkukrotne mistrzostwo Europy.

W ramach pożegnania H2K Gaming przygotował specjalny materiał, gdzie opowiada w skrócie historie każdego z zawodników. Jednak pomimo tak miłego pożegnania, wciąż należy postawić bardzo ważne pytanie, co z pozostała dwójką zawodników Sinem „Nuclearem” Jeong-hyeonem oraz Choia „Cheia” Sun-ho. Mimo wygaśnięcia ich kontraktu organizacja nie poinformowała o ich odejściu, więc być może jako jedyni zdecydują się przedłużyć kontrakty z zespołem na przyszły sezon.