Post thumbnail

Czy to już idealny moment, aby odłożyć tę grę na półkę? – PODSUMOWANIE TOTY W FIFA 20

admin 12 stycznia 2020

 

Event TOTY powoli zbliża się ku końcowi, więc nadszedł czas na jego podsumowanie i ocenę w moim wydaniu. Podzielę to na trzy sekcje: Drużyna Roku, Content i subiektywną ocenę. Startujemy!

 

 

 

 Drużyna Roku

W tym roku jedenastkę roku wybieraliśmy my, gracze. Był to pewnego rodzaju ukłon w naszym kierunku ze strony EA, jednak czy było to dobre dla samej gry? Nie wydaje mi się. Jeśli chodzi o ostateczne wyniki głosowania, to mam zastrzeżenia do trzech pozycji: Środkowy obrońca – Mathijs De Ligt,  oraz napastnicy – Kylian Mbappe i Cristiano Ronaldo.

De Ligt owszem, był jednym z najlepszych obrońców w sezonie 2018/19, jednak po przejściu do Juventusu jego forma zniknęła i jego gra nie była już tak imponująca, jak wcześniej. Spośród wszystkich nominowanych, osobiście wahałem się pomiędzy Sergio Ramosem, a De Ligtem właśnie. Ramos, mimo słabszej formy Realu pozostawał jednym z najlepszych środkowych obrońców na świecie przez cały rok.

Kylian Mbappe- Tutaj chyba każdy Polak ma wątpliwości, czy aby na pewno w minionym roku Mbappe grał lepiej od Roberta Lewandowskiego. Polak został najlepszym strzelcem roku 2019, zdobywając 54 gole w 58 spotkaniach, podczas gdy Mbappe zdobył 44 bramki w 49 spotkaniach. Żeby nie było wątpliwości, ja nie uważam, że Mbappe nie zasłużył na miejsce w TOTY. Jak dla mnie, obaj powinni się znaleźć w drużynie roku, tyle że Mbappe powinien zostać dwunastym zawodnikiem.

Cristiano Ronaldo – Otrzymanie karty TOTY przez Portugalczyka jest idealnym dowodem na to, że niektórzy ludzie powinni mieć jakikolwiek zakaz głosowania. Ja rozumiem, że to tylko gra, ale bądźmy szczerzy, CR7 po prostu nie zasłużył na miejsce w jedenastce roku. 39 goli w 50 meczach, mniej od nie tylko Lewandowskiego, ale i Raheema Sterlinga. Cytując klasyka, "Le Cabaret".

 

 

Zdjęcie

Content:

Gdybym chiał być złośliwym, to bym napisał, że ciężko opisać coś, czego nie ma. Otrzymaliśmy kilka SBC o karty Flashback (Manuel Neuer, David Luiz, Marcelo) i karty Player Moments (Bernardo Silva i Eden Hazard), dwie karty do zdobycia poprzez zadania sezonowe – Flashback Andres Iniesta i Player Moments Hakim Ziyech oraz kilka SBC o paczki. Jeśli chodzi o SBC o zawodników, to wszystkie te wyzwania są nieopłacalne, a w większości przypadków paczki które otrzymujemy za poszczególne zadania są niewymienne. Wyzwania "łamigłówki" to już w ogóle jakaś tragedia, gdyż albo nagrodą są jakieś beznadziejne paczki, albo są niesprzedawalne. 

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Miłym dodatkiem na pewno było dodanie w czwartek zamiast ważnych meczów grupy SBC z najważniejszymi spotkaniami w 2019. 

Faile:

O dziwo tym razem obyło się bez większych pomyłek ze strony EA. W niedzielę wieczorem w zawodnikach koncepcyjnych pojawiła się karta Flashback Andresa Iniesty i wyciekła informacja, że pojawi się SBC o zawodnika Bayernu, jak się później okazało – Manuela Neuera. W piątek około godziny 15 przez pomyłkę dodano trzy SBC o paczki, a usunięto je już przed godziną 16.

Najgorsza rzecz wydarzyła się we wtorek, gdy pojawiły się karty pomocników. Każdy z nich miał widełki do 4 milionów coins i nie pojawiał się na rynku. W pewnym momencie jednak EA dosypało kilkadziesiąt kart na rynek, co spowodowało ogromny spadek ich cen.

Zdjęcie

Ocena końcowa:

Zapewne gdybym trafił jakąś kartę drużyny roku, to bym nie narzekał, ale tak się nie stało, więc opinia będzie obiektywna i szczera. 

Event TOTY był pierwszym eventem w roku 2020 i jeśli kolejne wydarzenia w FIFIE będą wyglądać podobnie, to trzeba zacząć zastanawiać się nad odłożeniem tej gry na półkę. Ciągłe przecieki, nieopłacalne SBC, eventy nastawione tylko na zysk. EA musi pamiętać też o graczach F2W, których jest zdecydowanie więcej niż tych P2W. Bez tego może być ciężko, o utrzymanie graczy przy najpopularniejszym trybie w FIFA. I na koniec ocena pomysłu z oddaniem głosu graczom. Niestety, pomysł ten nie zdał testu. Gracze zawsze będą głosować pod kątem karty zawodnika, a nie jego osiągnięć. Jak dla mnie, EA powinno powrócić do wydawania drużyny roku zgodnie z wyborem FIFA.

Drużyna roku: 9/10
Content: 4/10

Ocena ogólna całego eventu: 6/10

 

A co wy sądzicie o mijającym evencie TOTY? Podobał wam się? Napiszcie w komentarzach, chętnie poczytam!