Post thumbnail

Jesteś fanem APEX Legends? Musisz to przeczytać! APEX na urządzenia mobilne nadchodzi!

admin 8 maja 2019

Podczas konferencji, która odbyła się 7 maja, deweloper Electronic Arts potwierdził, iż planuje już w najbliższym czasie wydać jedną z najpopularniejszych gier battle royale w Chinach i na… urządzenia mobilne. Gra o której mowa to oczywiście Apex Legends, czyli gra podbijająca wyżyny popularności. Jest wydana w wersji free-to-play i przez 2 miesiące od premiery zdołała osiągnąć liczbę 50 milionów graczy.

Gra już dzień po premierze stała się hitem, dlatego też deweloperzy robią wszystko, by zwiększać liczbę platform, a tym samym graczy. APEX Legends jest na tyle popularny, że żaden inny tytuł wydany przez EA w 2019 nie osiągnął podobnego wzrostu. Co więcej w dalszej części konferencji mogliśmy się dowiedzieć, że 30% graczy popularnego battle royale nigdy wcześniej nie korzystało z produktów EA w wyniku czego zyskało wielu nowych klientów ze względu na dużą bibliotekę Access/Origin.

Tak wielki sukces nie może się zmarnować dlatego też amerykański producent zamierza dostarczać do gry nową zawartość przez cały rok z długoterminową obsługą, która obejmie nowe legendy, mapy, kosmetyki itp.

Oczywiście zamiar rozszerzenia APEXa na urządzenia mobilne nie jest wielkim zaskoczeniem, ponieważ inne popularne gry battle royale, które postanowiły podjąć ten krok – wcale nie żałowały i mowa tutaj oczywiście o Fortnite czy PUBG Mobile. Rynek gier mobilnych stał się dużą częścią ogólnego przemysłu gier. W chwili obecnej wielu wydawców chce jak najszybciej wydać swoje gry na urządzenia mobilne.

Warto na koniec również wspomnieć, iż Electronic Arts planuje wydać APEX Legends w Chinach, największym na świecie rynku gier.

fot. Hiptoro

Shared by Steemit/@hmura