Post thumbnail

Faza podstawowa Ultraligi zakończona. Wczorajszym wieczorem rozegrane zostały ostatnie, dla niektórych decydujące spotkania. Tym samym poznaliśmy komplet zespołów, które zawalczą w play-offach.

Miniony dzień rozpoczęliśmy od zwycięstwa Piast Gliwice Esports – formacja ta pokonała R-SIXTEAM. MVP spotkania został Rektiv, który zachwycał swoją Cassiopeią. Następnie widzowie mogli oglądać kompletnie jednostronną walkę pomiędzy Wisłą Płock a Valkirią Esports. Nie trudno się domyślić, że stroną dominującą w tym spotkaniu byli zawodnicy Wisły. MVP spotkania został Elegy.

Trzecie spotkanie odbyło się pomiędzy Akademią a Szatą Maga. Tutaj po raz kolejny popisał się T4nky, który poprowadził swój zespół do zwycięstwa, zostając tym samym MVP spotkania. Z kolei ostatni dzień rozgrywek w ramach fazy zasadniczej zakończyliśmy kompletną anihilacją Illuminar Gaming przez Pompę Team.

Dodatkowo na koniec odbyło się spotkanie dodatkowe – pomiędzy Wisłą Płock a R-SIXTEAM. Stawką tego starcia było pierwsze miejsce w grupie. Shlatan i spółka nie zawiedli swoich kibiców i ostatecznie pokonali swojego rywala, wskakując na fotel lidera w swojej grupie. MVP został itzRenifer.

Tym samym rozstrzygnięte zostało, które formacje zapewnią sobie awans do pólfinałów – są to Illuminar Gaming oraz Pompa Team. Z kolei w ćwierćfinałach zobaczymy Szatę Maga, Akademię, Wisłę Płock oraz R-SIXTEAM. Natomiast z dalszej rywalizacji odpadają Piast Gliwice Esports oraz Valkiria Esports.

Faza pucharowa Ultraligi rozpocznie się już w tę sobotę od godziny 17:00 od pojedynku Akademia z R-SIXTEAM. Z kolei w niedzielę do walki stanie Szata Maga oraz Wisła Płock.

fot. Ultraliga