Post thumbnail

Koniec Operacji Para Bellum w Rainbow Six: Siege

admin 15 września 2018

Para Bellum może już się skończyło, ale nadszedł czas na nowy start w Grim Sky – Ubisoft zaprasza do kontynuacji zabawy i ma nadzieję, że w tym sezonie zgromadzicie równie dużo, a może i jeszcze więcej niesamowitych wrażeń.

Po emocjonującym turnieju Six Major w Paryżu z radością zawiadamiamy o rozpoczęciu w przyszłym tygodniu drugiej połowy Sezonu 8 Pro League. W nowo wprowadzonym formacie rozgrywek, w którym każdy gra z każdym dwukrotnie, zespoły Pro League będą walczyć o miejsca w finale – tym razem odbędzie się on w Rio de Janeiro!


Ameryka Północna

Wnioskując z tabeli rozgrywek, Ameryka Północna to region o najbardziej wyrównanej walce na scenie Pro League. Każda drużyna wygrała co najmniej jeden mecz, natomiast liderzy tabeli – SK Gaming – dominują w regionie mając na koncie pięć zwycięstw. Dwie północnoamerykańskie potęgi: Rogue i Evil Geniuses znajdują się obecnie na miejscach drugim i czwartym.

Zespół Spacestation Gaming, plasujący się na miejscu trzecim, ma świetną pozycję wyjściową do walki o finał. Za prowadzącą czwórką znajdują się drużyny Noble Esports i Cloud9, mające po osiem punktów. Na dole tabeli są mousesports i Obey Alliance, i będą musieli się ciężko napracować, aby wspiąć się w górę tabeli i uniknąć spadku.

Runda #8: wtorek, 11 września

Runda #9: poniedziałek, 17 września

Runda #10: poniedziałek, 24 września

Runda #11: poniedziałek, 1 października

Runda #12: poniedziałek, 8 października

Runda #13: poniedziałek, 15 października

Runda #14: poniedziałek, 22 października


Ameryka Łacińska

Obecni mistrzowie Pro League, Team Liquid, znajdują się na pierwszym miejscu tabeli regionu Ameryki Łacińskiej. Z czterema zwycięstwami, dwoma remisami i jedną porażką, mają tyle samo punktów, co zespół Immortals, ale dzięki lepszemu bilansowi punktów zdobytych w rundach, zakończyli pierwszą połowę sezonu na czele tabeli.

Tuż za nimi plasują się drużyny FaZe Clan i Team oNe eSports, obie z 13 punktami. Następnie znajdują się Bootkamp Gaming i paiN Gaming, nadal mające szansę na zajęcie wysokiego miejsca premiowanego kwalifikacją do finału po zakończeniu drugiej połowy sezonu. Na dole tabeli obecnie są Zespoły Ninjas in Pyjamas i Black Dragons, które będą musiały się mocno postarać w końcówce sezonu, by uchronić się przed spadkiem.

Runda #8: środa, 12 września

Runda #9: środa, 19 września

Runda #10: środa, 26 września

Runda #11: środa, 3 października

Runda #12: środa, 10 października

Runda #13: środa, 17 października

Runda #14: środa, 24 października


Europa

Jak dotychczas w Europie dominuje zespół G2 esports. Mistrzowie Six Major 2018 są jedyną drużyną, która nie przegrała jeszcze żadnego meczu w Sezonie 8. Jednak niespodziewany remis w meczu z Teamem Vitality uniemożliwił im zdobycie kompletu 21 punktów. Jednak chyba najbardziej zaskakujące w europejskich rozgrywkach są osiągnięcia Team Secret (poprzednio znanego pod nazwą IDK).

Jest to jedyny zespół spośród tych trzech regionów, który po awansie z Challenger League zdołał wspiąć się na drugie miejsce tabeli Pro League. Jeśli ostatnie sukcesy w turniejach międzynarodowych zwiastują ich formę w drugiej połowie sezonu, możemy spodziewać się, że czarny koń zawodów awansuje bezpośrednio do finałów Sezonu 8. Przeciwnicy jednak depczą im po piętach i na pewno nie poddadzą się tak łatwo. Drużyny Millenium, OrgLess i Mock-it Esports wygrały po trzy mecze, dając swoim fanom nadzieję, że będą walczyć do końca o awans, tym bardziej, że każda z nich dokonała kadrowych wzmocnień.

Team Vitality zajmuje obecnie szóste miejsce, zapewne poniżej oczekiwań swoich zwolenników, jeśli wziąć pod uwagę osiągnięcia z poprzedniego sezonu i ostatnich turniejów. Na dole zestawienia znajdują się zespoły Chaos i Supremacy, ale nadal mają przed sobą siedem meczów, po których mogą awansować w środkowe rejony tabeli.

Runda #8: czwartek, 13 września

Runda #9: czwartek, 20 września

Runda #10: czwartek, 27 września

Runda #11: czwartek, 4 października

Runda #12: czwartek, 11 października

Runda #13: czwartek, 18 października

Runda #14: czwartek, 25 października