Post thumbnail

Za nami drugie starcie w ramach play-offów LEC. Niestety w dalszej fazie rozgrywek nie zobaczymy Oskara „Selfmade'a” Boderka. Jego formacja SK Gaming poniosła niespodziewanie klęskę w starciu ze Splyce, przegrywając 1:3.

Splyce 3:1 SK Gaming – Play-off LEC Spring 2019 – BO5

Pierwsze spotkanie rozczarowało – Splyce po lepszym początku oddało inicjatywę SK Gaming, aby następnie ponownie powrócić w późnej fazie rozgrywki. Niestety w 32. minucie Splyce, które szło po zwycięstwo popełniło gigantyczny błąd, który zapewnił SK Gaming cztery eliminacje i Barona. To z kolei pozwoliło formacji Selfmade'a na zgarnięcie zwycięstwa.

Zupełnie inaczej ułożyły się dwie kolejne gry – w pierwszej Splyce zdominowało spotkanie. Pomimo tego SK Gaming wciąż trwało na mapie, dzielnie broniąc się przed rywalem aż do niespełna 50. minuty, gdzie w końcu formacja polaka musiała uznać wyższość ekipy Humanoida. Z kolei w drugiej grze Splyce zaprezentowało się jeszcze lepiej, całkowicie deklasując rywala, którego podopieczni Petera Duna pokonali w nieco ponad 27. minut za sprawą bezbłędnej gry i sporej presji.

Czwarte i zarazem ostatnie spotkanie było najbardziej wyrównane i zacięte ze wszystkich. Początek należał do Splyce, a środkowy etap gry ułożył się korzystniej dla SK Gaming. Dopiero w 32. minucie Splyce zdobyło trzy eliminacje oraz Barona, co finalnie wystarczyło, aby zdobyć trzeci punkt w tej serii i zapewnić sobie awans do dalszej fazy play-offów.