Post thumbnail

Podczas ostatniego weekendu w Toruniu odbywał się turniej Ecenter Copernicup 2018 w Counter-Strike: Global Offensive. Emocji nie brakowało, zwłaszcza, że do wygrania było 15 tysięcy złotych. Kto sięgnął po złoto?

Wielkimi zwycięzcami okazała się ekipa SEAL Esports. W zasadzie to żadna niespodzianka, bowiem to właśnie ten zespół niemal od początku był faworytem turnieju. W finale spotkali się z Codewise Unicorns, których pokonali 2 do 0. Nie było jednak tak łatwo, na co mógłby wskazywać wynik!

Pierwszą, rozgrywaną mapą było Train. SEAL Esports wykazało się niezłą inicjatywą i na początku wypracowali sobie sporą przewagę punktową. Rywale musieli za nimi gonić, co jednak nie było takie proste. Po zmianie połów Codewise Unicorns było bliskie zbliżenia się do przeciwników, ale Foki nie dały im żadnych szans. Po prostu zakończyli mecz wynikiem 16 do 9.

Drugim polem bitewnym było Inferno. Tutaj Codewise Unicorns postawili na dynamiczną rozgrywkę od pierwszych minut. Wszystko wskazywało na to, ze to oni wygrają drugą mapę, bo mieli nad konkurentami ogromną przewagę. Gdy koniec był bliski, a Jednorożce szykowały się do trzeciego i decydującego spotkania, SEAL Esports obudziło się. Dosłownie, to co działo się na ekranie przechodzi logiczne rozumowanie. Zespół wygrał dziewięć rund pod rząd i zakończył batalię z wynikiem 16 do1 3.

SEAL Esports pokonało Codewise Unicorns 2 do 0. Otrzymali za swoje zwycięstwo 15 tysięcy złotych, a ich rywale 7 tysięcy. Na trzecim i czwartym miejscu znalazły się zespoły Kopunio oraz PRIDE Academy, które otrzymały po 3 tysiące złotych.

Mimo przegranej w finale, ekipa Codewise Unicorns może być z siebie dumna. Dzięki pokazie umiejętności w trakcie toruńskiego turnieju, otrzymali specjalne zaproszenie do zamkniętych kwalifikacji trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej.

My z kolei mamy Wam do zaprezentowania zdjęcia z wydarzenia, które wykonał utalentowany Maciej Kołek.