Post thumbnail

Faza zasadnicza wiosennej rundy League of Legends European Championship dobiegła końca. Za nami ostatni dzień zmagań w ramach dziewiątego tygodnia rozgrywek, który rozstrzygnął losy wszystkich drużyn. Poniżej prezentujemy wyniki wczorajszych gier.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, kto ostatecznie znajdzie się w play-offach LEC Spring 2019, to koniecznie przeczytajcie nasz następny artykuł.

Misfits 1:0 G2 Esports

Dziewiąty tydzień zakończył się fatalnie dla zespołu Marcina „Jankosa” Jankowskiego, który nie dość, że w piątek uległ Fnatic, to jeszcze wczoraj zaliczył potknięcie w pojedynku z Misfits Gaming. Pamiętać jednak należy, że G2 nie grało w pełnym składzie, bo miejsce chorego Mihaela „Mikyxa” Mehle'a zajął Hampus „promisq” Abrahamsson. Pomimo wyniku 0:2 G2 Esports pozostało na pierwszym miejscu tabeli, kończąc z bilansem 13:5.

FC Schalke 04 1:0 Rogue

Mateusz „Kikis” Szkudlarek i spółka już od kilku tygodni byli pewni tego, że nie wystąpią w fazie play-offów. Pomimo tego Rogue wciąż eksperymentowało i nie traciło zapału do gry. Niestety pomimo wielu prób zarówno poprzedni tydzień, jak i ten Rogue skończyło z dwoma porażkami na koncie. W piątek Rogue przegrało z SK, a wczoraj uległo Schalke.

SK Gaming 1:0 Team Vitality

Powody do zadowolenia mają zawodnicy SK Gaming, którzy wczoraj dokonali czegoś wielkiego. Po rewelacyjnej grze Oskar „Selfmade” Boderek poprowadził swój zespół do zwycięstwa. SK Gaming niespodziewanie pokonało Team Vitality, zrównując się w tabeli z FC Schalke 04.

Origen 1:0 Excel Esports

Podobnie, jak w przypadku Rogue zawodnicy Excel Esports od dłuższego czasu wiedzieli, że nie mają szans na zakwalifikowanie się do rundy play-off. Dlatego też w składzie zaszły zmiany i w roli wspierającego pojawił się m.in. Patryk „Mystiques” Piórkowski, który zaprezentował się rewelacyjnie. Niestety sam jeden Mystiques nie wystarczył, aby wczoraj pokonać Origen.

Splyce 1:0 Fnatic

Prawdziwa sensacja miała miejsce w ostatniej potyczce fazy zasadniczej, gdzie Splyce kompletnie niespodziewanie pokonało Fnatic. Tym samym Humanoid i spółka przerwali ostatnią serię zwycięstw szwedzkiej formacji, zapewniając sobie trzecie miejsce w fazie podstawowej.

Tiebreaker: SK Gaming 1:0 FC Schalke 04

Jak wyżej wspomniałem wczoraj po zwycięstwie SK, zespół ten zrównał się w tabeli z Schalke. To z kolei oznaczało, że czekać nas będzie jeszcze jedna potyczka, której zwycięzca zapewni sobie udział w play-offach. Ostatecznie Schalke po raz kolejny zawiodło swoich kibiców, ulegając świetnie grającemu SK Gaming.

fot. LoL Esports