Post thumbnail

Ultraliga powraca już na początku stycznia, dlatego też nic dziwnego, że kilka dni po śwętach dochodzą do nas pierwsze informacje dotyczące transferów poszczególnych zawodników. Dziś wieczorem oficjalnie i niespodziewanie R-SIXTEAM poinformowało, że ich szeregi opuszcza jeden z kluczowych zawodników – midlaner Mateusz „Matislaw” Zagórski.

Zagórski dołączył do R6T na początku października, tuż przed rozpoczęciem zmagań w ramach sezonu zerowego Ultraligi. Od samego początku Matislaw nie miał łatwego zadania on i jego koledzy nie radzili sobie najlepiej i w pierwszym etapie rozgrywek jego formacja plasowała się na samym końcu.

Na szczęście sytuacja zmieniła się w czasie drugiego etapu, kiedy to Matislaw i jego koledzy rozpoczęli współpracę z Lucjanem „Shlatanem” Ahmadem. Wtedy też R-SIXTEAM zyskało zupełnie nowe siły i kompletnie zaskakiwało, gwarantując sobie pierwsze miejsce w grupie relegacyjnej.

Następnie R-SIXTEAM zapewniło sobie awans do fazy ćwierćfinałowej, gdzie niestety uległo niespodziewanie Akademii, przegrywając 2:3. Tym samym Matislaw i spółka uplasowali się na 5-6 pozycji.

Teraz drogi midlanera i formacji prowadzonej przez Michała „Avahira” Kudlińskiego rozchodzą się. Na ten moment nie mamy oficjalnego potwierdzenia, jaka przyszłość czeka Matislawa, sporo mówi się w ostatnim czasie o możliwym transferze do Team Kinguin, jednak na potwierdzenie tych spekulacji przyjdzie nam poczekać.

fot. ESL