Post thumbnail

Duńska organizacja heroic opublikowała w swoich mediach społecznościowych post, w którym informuje, że Daniel “mertz” Mertz przechodzi na ławkę rezerwowych na nieokreślony czas. Włodarze Heroic nie podali powodu podjęcia takiej decyzji, jednak zapowiedzieli, iż już niebawem poinformują kto zajmie miejsce 20-letniego snipera.

Mertz był częścią głównego składu Heroic od 28 września ubiegłego roku. Do największych osiągnięć tego zawodnika w barwach duńskiej formacji należy triumf na Games Clash Masters 2018 oraz TOYOTA Master CS:GO Bangkok 2018. AWPer zajął wraz z kolegami 3-4 miejsce podczas DreamHack Open Winter 2018, gdzie możliwość awansu do półfinału odebrała im ekipa ENCE eSports. 20-latek w swojej karierze reprezentował już takie drużyny jak Copenhagen Wolves, The Imperial czy North Academy, który otworzył mu drzwi do głównego składu North.

Nie znamy powodów odsunięcia od składu mertza, ani nie wiemy nic o jego przyszłości. Całkiem możliwe, że kariera 20-latka w Heroic stanęła pod znakiem zapytania ze względu na słaby występ podczas turnieju Intel Extreme Masters Sydney 2019, gdzie duńska formacja wypadła fatalnie, a mertz był jednym z najsłabszych ogniw w drużynie.

W zaistniałej sytuacji skład Heroic prezentuje się w następujący sposób:

  •  Patrick "es3tag" Hansen
  •  Benjamin "blameF" Bremer
  •  Martin "stavn" Lund
  •  Adam "friberg" Friberg
  •  Daniel "mertz" Mertz – ławka rezerwowych
  •  Luis "peacemaker" Tadeu – szkoleniowiec

fot. Dreamhack