Post thumbnail

Mineski drugim zespołem pewnym wystąpienia na The International! Podsumowanie majora DAC 2018!

admin 7 kwietnia 2018

Półtora tygodnia zmagań najlepszych drużyn z gry dota walczyło o pieniądze i sławę w Szanghaju. Najwyższe trofeum trafiło w ręce Mineski!

Zanim przejdę do dalszej części artykułu, serdecznie zachęcam do zapoznania się z wcześniejszym podsumowaniem fazy grupowej tutaj.

Walki o ćwierćfinał:

Wszystkie mecze każdej pary zakończyły się w dwóch pierwszych mapach, co nie zawsze odzwierciedlało równą rywalizację między ekipami. Przykładem takiego meczu jest pojedynek Team Secret naprzeciw Vici Gaming wyrównane spotkanie i dużo emocji, ale mimo to Vici Gaming wygrywa po dwóch trudnych mapach przeciwko ekipie Puppey’a. Przeciwieństwem spotkania opisanego wcześniej było starcie Evil Geniuses oraz Newbee szybkie dwie mapy gdzie Amerykańska formacja zdominowała całkowicie przebieg spotkania, nie dając możliwości powrotu do gry graczom z Chin. Oprócz tych dwóch spotkań Team Liquid pokonało VGJ.Thunder a Invictus Gaming przegrało z OpTic Gaming. Przegrani na tym etapie zakończyli turniej z 15,000 dolarami w kieszeni.

Ćwierćfinały (górne drzewko)

Najciekawszym spotkaniem do obejrzenia na tym etapie był niewątpliwie mecz TNC Pro Team i Vici Gaming taka wisienka na torcie na zakończenie dnia. TNC Pro Team świetnie weszło w mecz, zdobywając szybko przewagę i kończąc pierwszą mapę. Kolejna potyczka nie była już tak łatwą przeprawą nawet mimo posiadania świetnego terrorblade nie potrafili poradzić sobie ze slarkiem i outworld devouerem. Ostatnia decydująca mapa była zdecydowanie najrówniejszym spotkaniem jak do tej pory szala zwycięstwa była niestabilna aż do ostatniej walki drużynowej gdzie to Vici Gaming potwierdziło swoją genialną formę. Tego dnia z awansu do półfinału cieszyły się również formacje LGD Gaming, Team Liquid, a także Mineski.

Mecz ostatniej szansy numer 1 (dolne drzewko)

W pierwszym spotkaniu ostatniej szansy zmierzyło się Evil Geniuses oraz Virtus.pro tutaj bez zaskoczenia Rosyjska drużyna poradziła sobie dość gładko i wygrała mecz do jednej wygranej. Drugi mecz gdzie mierzyło się OpTic Gaming i TNC Pro Team zostało wygrane przez drużynę TNC Pro Team, choć z problemami. OpTic Gaming miało okazję na odbicie się, jednak zabrakło postawienia kropki nad i przy ostatniej walce drużynowej. Evil Geniuses i OpTic Gaming kończą swoją przygodę z turniejem i otrzymują po 35,000 dolarów na swoje konto.

Półfinały (górne drzewko)

Konfrontacja LGD Gaming i Team Liquid zaskoczyła zdecydowaną większość widzów, LGD Gaming zagrało jak z nut w drugiej i trzeciej mapie, wygrywając mecz 2:1. Niektórzy mówili nawet o przełamaniu zespołu LGD Gaming i jak najbardziej jest w tym ziarenko prawdy. Drugi mecz Mineski i Vici Gaming był raczej maratonem niż szybkim meczem jak w poprzednim półfinale. Bardzo wyrównane widowisko ze świetnymi zwrotami akcji. Mimo to Mineski wychodzi zwycięsko z tego starcia.

Mecz ostatniej szansy numer 2 (dolne drzewko)

Virtus.pro i TNC Pro Team bardzo spokojnie rozegrali swoje potyczki przeciwko Vici Gaming oraz Team Liquid. Obydwa mecze bardzo podobne w przebiegu dominacja i spokojne dociągnięcie przewagi do końca meczu. Vici Gaming oraz Team Liquid kończą zmagania z wydarzeniem, zgarniając 67,500 dolarów.

Źródło: https://www.gosugamers.net/dota2

Finał (górne drzewko)

Mineski kolejny raz potwierdza, że liczy się dla niej tylko wygrana na terenie Chin pierwszy mecz to dominacja drużyny Jabz’a. LGD Gaming zagrało dość słabo pierwszą mapę w przeciwieństwie do drugiej, gdzie pokazali kawał dobrej doty jednak mimo dobrej gry to nie wystarczyłoby zapewnić sobie miejsce w wielkim finale. Ostateczny wynik 2:0.

Mecz ostatniej szansy numer 3 (dolne drzewko)

Na tym etapie mecze z dolnego drzewka wchodzą na nowy poziom, drużyny muszą osiągnąć dwie wygrane mapy, aby przejść do kolejnego etapu. Virtus.pro wygrywa to zmaganie z TNC Pro Team przez nierozważną grę Filipińczyków. W pierwszej mapie TNC Pro Team wygrało zaskakująco mapę i było w bardzo komfortowej sytuacji, mimo to nie zdobyło drugiej wygranej przez zbyt agresywne pomysły a czasami nawet szalone. Rosyjska formacja wykorzystała to w mgnieniu oka i przechodzi do walki o trzy najwyższe stopnie podium. TNC Pro Team zajmje czwarte miejsce inkasując 85,000 dolarów i 75 punktów kwalifikacyjnych.

Mecz o wielki finał (dolne drzewko)

Walka pomiędzy LGD Gaming i Virtus.pro została przez Rosjan zlekceważona. W zdecydowanej większości to właśnie Virtus.pro powinno zdominować przeciwników, tak się jednak nie stało, Chiński zespół grał rewelacyjnie przed własną publicznością, a gdy w ostatniej mapie faceless void używał swojej ostateczniej umiejętności tłum szalał. LGD Gaming eliminuje Virtus.pro i przechodzi do wielkiego finału! Virtus.pro zajmuje trzecie miejsce, zgarniając 105,000 dolarów i 225 punktów kwalifikacyjnych.

Wielki finał

Crème de la crème genialny finał ze świecą szukać czegoś, czego nie było w tym meczu. Wyrównane widowisko pięć map i głośna widownia. LGD Gaming wystartowało jak z armaty w tym spotkaniu szybka wygrana mapa bez praktycznie pomyłek w meczu. Druga mapa to zmiana roli Mineski przejęło inicjatywę a tiny doprowadził do remisu w spotkaniu. Trzecia mapa to genialne wykorzystany potencjał terrorblade przez ekipę Chińską w wielkim skrócie. W czwartej oraz piątej mapie to popis genialnych umiejętności naga siren w wykonaniu graczy Mineski. LGD Gaming nie potrafiło powstrzymać w żaden sposób nagi i to był gwóźdź do trumny Mineski widząc, że przeciwnicy nie dają sobie z nią rady, zastosowali podobną taktykę w ostatnim decydującym meczu i dzięki temu wygrywają całego majora.

Źródło: http://liquipedia.net/dota2/Dota_2_Asia_Championships/2018

Dzięki wygranej Mineski zostało drugim pewnym uczestnikiem The International 2018, przypomnę tylko, że pierwszym pewnym zespołem jest już Virtus.pro. Oprócz tego Filipińska formacja zgarnia 370,000 dolarów oraz 750 punktów kwalifikacyjnych. LGD Gaming za zajęcie drugiego miejsca otrzymuje 135,000 dolarów wraz z 450 punktami kwalifikacyjnymi jest to ogromna poprawa gry w wykonaniu LGD Gaming i myślę, że z taką formą mają bardzo duże szanse na pojawienie się na The International 2018.