Post thumbnail

Według doniesień reuters.com firma Tencent współpracuje z Riot Games nad stworzeniem mobilnej wersji League of Legends. 

Gry mobilne zyskują coraz większą popularność. Z esportowych tytułów możemy na razie cieszyć się z Clash Royale, PUBG Mobile czy Vainglory. Są one jednak głównie znane w Azji, a więc stworzenie gry mobilnej na podstawie League of Legends może być świetnym ruchem jeśli chodzi o ekspansję na rynek europejski czy amerykański. Świetnym przykładem jest chociażby Fortnite w wersji na smartfony, który podbił serca wielu graczy, dzięki dostępowi do ulubionego tytułu w każdych okolicznościach. Z pewnością wielu fanów Ligi Legend ucieszyłoby się z faktu, że mogą walczyć na Polach Sprawiedliwości niezależnie od tego gdzie się znajdują.

Pomimo wielkiego entuzjazmu społeczności, część fanów podkreśla problemy jakie może spotkać wersja na smartfony. Zmartwienia dotyczą między innymi tego w jaki sposób będzie wyglądał interface, jak gracze będą mogli używać przedmiotów czy celnie i łatwo używać skill-shotów. Do tego dochodzi minimapa, a wszystko to musi się zmieścic na niewielkich ekranach smartfonów. Miejmy nadzieję, że Tencent i Riot zdołają zadowolić przyszłych graczy.

Wszystkich entuzjastów mobilnej wersji League of Legends musimy niestety ostudzić. Według reuters.com, produkcję ujrzymy najszybciej na początku przyszłego roku. Firma Tencent miała zwrócić się z pomysłem stworzenia mobilnej wersji Ligi Legend już kilka lat temu, jednakże Riot odrzucił ich propozycję.

fot. Teddy Rawpixel