Post thumbnail

Przed nami długo wyczekiwany, główny etap Mid-Season Invitational 2019! Najlepsze drużyny z poszczególnych regionów już dziś staną do walki o mistrzowski tytuł. Większość Polskich fanów będzie przyglądać się G2 Esports, gdzie występuje nasz rodak Marcin “Jankos” Jankowski. Jego zespół zainauguruje zawody, podejmując w pierwszym meczu legendarne SK telecom T1!

G2 Esports vs SK telecom T1 – 12:00 – BO1
Na sam początek będziemy mieli okazję obejrzeć gratkę dla każdego fana z Europy. Po świetnym splicie w Europie, czas na prawdziwy test na międzynarodowym podwórku. Najciekawszym starciem wydaje się być pojedynek na środkowej alei, gdzie Rasmus “Caps” Winther podejmie legendarnego, trzykrotnego mistrza świata, którym jest Lee “Faker” Sang-hyeok.

Flash Wolves vs Team Liquid – 13:00 – BO1
W drugim meczu spotkają się zespoły, które udział w głównym etapie zawodów, zapewniły sobie po wygranych w drugim etapie fazy play-in. Oba zespoły poradziły sobie ze swoimi przeciwnikami bez większych problemów więc możemy liczyć na wyrównane spotkanie.

Phong Vu Buffalo vs Invictus Gaming – 14:00 – BO1
W kolejnym spotkaniu zeszłoroczni mistrzowie świata podejmą underdogów całego turnieju, którymi są zawodnicy “bawołów”. W roli faworytów oczywiście stawiani są mistrzowie Chin i nic nie wskazuje na to żeby wynik był inny niż 1:0 dla Rookiego i spółki

Flash Wolves vs SK telecom T1 – 15:00 – BO1
Mistrzowie Tajwanu podejmą Koreański powerhouse w postaci SKT T1. Teoretycznie faworytem są mistrzowie Korei ale w spotkaniu BO1 wszystko jest możliwe. Miejmy nadzieję że “wilki” pokażą pazur i nie sprzedadzą skóry tanio.

Invictus Gaming vs G2 Esports – 16:00 – BO1
Kolejna, obowiązkowa pozycja dla każdego fana europejskiej sceny League of Legends. Mistrzowie starego kontynentu podejmą aktualnych mistrzów świata, a zarazem mistrzów Chin. Spotkanie zapowiada się równie interesująco co inauguracyjny mecz z SKT T1. Mocno liczymy na zwycięstwo G2 i świetny występ Marcina.

Team Liquid vs Phong Vu Buffalo – 17:00 – BO1
Dzień zakończy nam pojedynek mistrzów Ameryki Północnej z teoretycznie najsłabszą drużyną w zestawieniu. W spotkaniu BO5 Team Liquid bez problemów rozgromił Wietnamczyków. Czy tym razem wynik padnie na korzyść “koników”? Prawdopodobnie tak ale pamiętajmy, że format BO1 sprzyja teoretycznie słabszym drużynom.

MSI 2019 możecie obejrzeć w języku polskim na kanale Polsat Games, lub w języku angielskim na kanale Riot Games.

fot. Riot Games