Post thumbnail

Intel Extreme Maters Katowice 2018 już wystartował, dlatego też przygotowaliśmy małą iste najciekawszych wydarzeń, które odbędą się podczas tegorocznej imprezy. Jeżeli wybieracie się do Spodka lub do Hali Expo, to koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami.

IEM to bez wątpienia święto esportu i pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika cyfrowych rozgrywek w Polsce, jednakże należy też pamiętać, że przy okazji tak dużej imprezy warto pomyśleć o tych, którzy nie mogą pojawić się w Spodku i wspólnie z nami cieszyć się tym wydarzeniem.

Fundacja DKMS #PomaGrajmy

Dlatego też naszą pierwszą propozycją jest stoisko fundacji DKMS – niezależnej organizacji pożytku publicznego, która od dziesięciu lat skupia potencjalnych dawców szpiku. Na ten moment organizacja zarejestrowała ponad 1 250 000 osób, z których aż 4 800 osób uratowało życie ludziom w Polsce, jak i na świecie.

W czasie IEM fundacja poprowadzi kampanie #PomaGrajmy, która będzie działać do ostatniego dnia imprezy. Celem tej kampanii jest promowanie i zachęcanie graczy do rejestracji, a także uświadamianie tego, jak wiele osób możemy uratować. Kolejnym istotnym celem fundacji jest uświadamianie, jak bardzo niebezpiecznym dla zdrowia jest nowotwór krwi.

Dodatkowo DKMS przygotowało masę konkursów i mini turniejów, w których możecie zgarnąć ciekawe nagrody. Stoisko znajdziecie 24-25 lutego oraz 2-4 marca, będzie ono oznaczone numerem R20. Pokażmy, że jesteśmy nie tylko świetnymi kibicami, ale także zwyczajnymi bohaterami, dzięki którym będzie można ocalić życie wielu osób.

E.Wedel i Wedel-UP

W tym roku w czasie targów Expo będziemy mogli po raz pierwszy obejrzeć stanowisko E.Wedel – Tak, jednej z najpopularniejszych Polskich firm, która postanowiła wejść do świata esportu z własną, bardzo ciekawą inicjatywą.

E.Wedel przygotował stoisko, w którym zagramy w takie gry jak CS:GO, Pro Evolution Soccer oraz Project CARS 2. Oczywiście odbędą się przy tym różnego rodzaju turnieje, który będą zupełnie inne niż te na podobnych stoiskach. Otóż w turnieju nie będą brane pod uwagę wyniki, a… radość i zabawa czerpana z udziału w nich – dość nietypowe i ciekawe, prawda?

Dla najmłodszych uczestników targów również przewidziano specjalne „niespodzianki”. Na stoisku firmy pojawią się czołowi Polscy YouTuberzy, którzy z pewnością sprawią masę radości najmłodszym i dostarczą im nie lada atrakcji.

Stoisko Wedla oznaczone będzie numerem B1 i będzie ono w pawilonie EXPO, zaraz obok stoisk Razer oraz Alsen.

Turniej VR na IEM

Ostatnim na naszej liście jest finał pierwszego na świecie turnieju VR, który odbędzie się właśnie w czasie IEM Katowice. Wydarzenie organizowane jest wspólnie między ESL, Intelem oraz Oculusem. Widzowie w Katowickim spodku będą mogli oglądać spotkania w dwóch tytułach – The Unspoken oraz Echo Area.

Widzowie, którzy zdecydują się na oglądanie tego wydarzenia, zdecydowanie nie będą rozczarowani – będą mogli zobaczyć najlepszych zawodników na świecie, którzy występowali w czasiej podczas takich imprez jak IEM Oakland oraz DreamHack Winter. Finały odbędą się między 3-4 marca, a po więcej informacji koniecznie zajrzyjcie na stronę ESL.