Post thumbnail

Wczoraj wielu obserwatorów polskiej sceny Counter-Strike mogło natknąć się na wiele plotek dotyczących Filipa “NEO” Kubskiego i FaZe Clanu. W mediach społecznościowych pojawiały się również screenshoty z informacjami dotyczącymi serwera treningowego FaZe Clanu, na na których mogliśmy zaobserwować obecność polskiego zawodnika. Dzisiaj sam zainteresowany wydał oficjalne oświadczenie w treści którego potwierdza, iż w najbliższym czasie będzie reprezentować barwy FaZe Clanu w roli zmiennika. 31-latek zajmie miejsce Daurena “AdreNa” Kystaubayeva.

“Jak już pewnie część z Was słyszała, dołączam do ekipy FaZe Clan w roli zmiennika. Rzeczy dzieją się szybko – niebawem gramy duże turnieje a pierwszy oficjalny mecz już dzisiaj na…Virtus.pro.
Jestem niezwykle podekscytowany tym co się wydarzy, mamy bardzo ambitny plan do zrealizowania! Trzymajcie za nas kciuki!”
– napisał w swoich social mediach Filip “NEO” Kubski.

Co ciekawe debiutancki występ legendy polskiego Counter-Strike’a przypadł na potyczkę z… Virtus.pro! Dokładnie! Z tym samym Virtus.pro z którym NEO był związany przez ostatnie pięć lat!

Tego 31-letniego profesjonalnego gracza Counter-Strike nie trzeba nikomu przedstawiać. W swojej historii osiągnął naprawdę wiele sukcesów, a jego kariera sięga czasów pierwotnych wersji CSa. Najwięcej sukcesów w wersji Global Offensive, Kubski zdobył właśnie pod banderą rosyjskiej organizacji Virtus.pro. NEO jest jednym z najbardziej znanych zawodników w Polsce, a swoją grą zaszczepił miłość do esportu w wielu osobach.

Niestety “nowe” nadchodzi, lecz tylko wtedy gdy “stare” odchodzi i tak też musiało być w tym przypadku. Miejsce w składzie na rzecz byłego członka Złotej Piątki stracił 29-letni Dauren “AdreN” Kystaubayev, który reprezentował barwy europejsko-amerykańskiej organizacji od początku tego roku. Podczas jego pobytu w FaZe, ekipa ta sięgnęła po triumf podczas ELEAGUE CS:GO Invitational 2019 oraz BLAST Pro Series: Miami 2019, jednak mimo to jego gra nie zachwycała.

“Miło było grać z chłopakami z  FaZe Clanu i wygrać parę turniejów! To było dla mnie świetne doświadczenie, zawsze chciałem wiedzieć, jak gra się w europejskim zespole” – wyznał Kazach w swoich social mediach.

W zaistniałej sytuacji skład FaZe Clanu prezentuje się w następujący sposób:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács
  • Olof „olofmeister” Kajbjer
  • Filip „NEO” Kubski – zmiennik
  • Janko „YNk” Paunović – szkoleniowiec

fot. Virtus.pro