Post thumbnail

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla Actina PACT, które walczyło o to, aby nie wylądować w relegacjach. Jednak to już jest przeszłość, bo dziś zespół ten pokonał Wisłę Płock. A to oznacza, że Syrpy i spółka mogą otwierać szampana i świętować swoją obecność w play-offach pierwszego sezonu Ultraligi.

Actina PACT odrobiło pracę domową ze wczoraj i dziś znacznie lepiej prezentowało się we wczesnej fazie gry. Zespół Gricka nie tylko przelał pierwszą krew, ale także był w stanie wywierać olbrzymią presję na swoim rywalu. Dalej było jeszcze lepiej – PACT zgarnęło kolejne dwie eliminacje, a także zdobyło bonusowe złoto za pierwszą zniszczoną wieżę.

Wisła Płock obudziła się dopiero po 15. minucie, wychodząc na prowadzenie 5:3, co też pozwoliło im wyrównać poziomy złota. Drugi kwadrans nie obfitował w akcje, obie drużyny wymieniły się eliminacjami, ale stroniły od podejmowania pełnoprawnych walk drużynowych. Dopiero w 31. minucie Actina PACT zgarnęło Barona, tracąc trzech graczy, co przechyliło szalę zwycięstwa na stronę Wisły Płock.

Eliminacja graczy Actina PACT pozwoliła Wiśle zdobyć inhibitor, jednak zaraz po tym Dawidsonek i spółka przystąpili do kontrataku, eliminując trzech graczy Wisły i zgarniając ich inhibitor. W 36. minucie Actina PACT wykorzystała agresję rywala, zdobywając cztery eliminacje. Dzięki temu zespół ten mógł ruszyć do bazy wroga, wygrywając to spotkanie. MVP tego spotkania został Lewus.