Post thumbnail

ARCY bliskie sprawienia niespodzianki. Polacy minimalnie gorsi od FaZe Clan

admin 9 stycznia 2020

Za nami pierwszy mecz ARCY w kwalifikacjach do IEM Katowice. TaZ i spółka ulegli międzynarodowemu FaZe Clan wynikiem 0:2.

ARCY – FaZe Clan 0:2 (de_Nuke 14:16, de_Dust II 12:16)

Spotkanie zostało zainaugurowane na mapie de_Nuke, wybranej przez Polaków. TaZ i Neo od lat są znani z bardzo dobrej gry ich drużyn na tej mapie, dlatego wybór tej mapy nie  zaskoczył. Polacy pokazali pazur, szczególnie po stronie terrorystów, i byli bliscy wygrania pierwszej mapy. Pierwsza połowa została wygrana przez Polaków wysokim wynikiem 10:5. Taki wynik napawał optymizmem przed zmianą stron. W drugiej połowie, w Polakach coś się ewidentnie zacięło i po faworyzowanej stronie antyterrorystów zdołali wygrać zaledwie 4 rundy. Polacy na swoim koncie posiadali całkiem korzystny wynik 14:9, a wtedy swój comeback rozpoczęło FaZe. 7 rund wygranych z rzędu przez drużynę NiKo, zaowocowało zwycięstwem 16:14 nad Polakami.

Następnie rozgrywka przeniosła się na piaszczyste de_Dust II. Tym razem, spotkanie lepiej rozpoczęli przeciwnicy Polaków. FaZe wygrało pierwszą połowę wynikiem 11:4, co było solidną zaliczką przed zmianą stron. W drugiej części spotkania, Polacy próbowali powtórzyć wyczyn swoich przeciwników z pierwszej mapy i dokonać comeback'u. Sprawę utrudniła przegrana pistoletówka przez Polaków. Ostatecznie Polacy zaczęli wracać do spotkania przy wyniku 13:4, jednak pomiędzy wygranymi rundami zdarzyły się 3 przegrane i, koniec końców, mapa trafia na konto FaZe wynikiem 16:12.

Polacy jeszcze dziś zagrają w meczu drabinki przegranych. Po drugiej stronie znajduje się Illuminar, które przegrało przeciwko ENCE wynikiem 1:2. Wygrany pozostanie w walce o grę w katowickim Spodku, natomiast przegrany pożegna się z turniejem. O przebiegu reszty meczów kwalifikacji do IEM Katowice, będziemy na biężąco informować na naszej stronie.