Aristocracy broni tytułu Mistrza Polski pokonując Virtus.pro!

admin 9 czerwca 2019

Znamy już zwycięzcę Wielkiego Finału wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski! Formacja Wiktora "TaZa" Wojtasa obroniła tytuł i udowodniła, że nad Wisła nie ma lepszych od nich! Aristocracy potrzebowało tylko dwóch map, by wygrać starcie z Virtus.pro.

Inauguracyjną mapą był Mirage, na którym od samego początku mogliśmy oglądać sporą przewagę TaZa i spółki nad graczami spod bandery rosyjskiej organizacji. Arystokraci dopuścili swoich oponentów do głosu dopiero w dziesiątej rundzie! Nikt nie oczekiwał tak jednostronnej przewagi, lecz w kolejnych minutach Virtus.pro zaczęło odrabiać straty i jednocześnie ratować swój honor. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5.

Po zamianie stron, gdy Niedźwiadki miały sprawdzić się w defensywie, mogliśmy znów oglądać triumfujących graczy Aristocracy. Ci zdołali "przygarnąć sobie" kolejną pistoletówkę i dołożyć do niej trzy dodatkowe oczka. Później Virtus.pro zaczęło wreszcie pokazywać to, czego od nich oczekiwaliśmy i sprawnie bronili swoich bombsite'ów. Udawało im się to aż przez sześć rund pod rząd. Wtem na moment powrócił "TaZior" i spółka, lecz wyrwali tylko pojedyńcze oczko i zaraz oddali trzy swoim przeciwnikom. W sytuacji 15:14 dla Aristocracy, Ci zachowali zimną krew i doprowadzili mapę do końca, jednocześnie ją wygrywając.

Drugą mapą był Nuke, który już zupełnie nie przypominał spotkania o finałową, wysoką stawkę. Jak Mirage dostarczył widzom wiele emocji, zwłaszcza pod sam koniec trwania mapy, tak drugie pole walki było naprawdę monotonne. Cały czas triumfowali zawodnicy Aristocracy, rzadko kiedy pozwalając Januszowi "Snaxowi" Pogorzelskiemu i spółce na uzyskanie choćby jednego punktu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4. Druga połowa nie zasługuje nawet na własny akapit, gdyż Arystokraci szybko zwyciężyli ostatnią pistoletówkę w tym spotkaniu i dołożyli do niej trzy rundy. Niedźwiadki zdobyły honorową rundę i zaraz oficjalnie oddały zwycięstwo Wojtasowi i spółce.

Ostateczna klasyfikacja końcowa ESL Mistrzostw Polski prezentuje się w następujący sposób: